Le 200 gledalcev videlo največjo letošnjo senzacijo Lige ABA!

Za pravi šok so poskrbeli košarkarji Karpoš Sokolov, ki so v 9. krogu regionalne lige prišli do 1. zmage. Pa ne kar take – doma so s 77:71 porazili podgoriško Budučnost, ki do danes v regiji ni poznala poraza! Obračun si je ogledalo le 200 gledalcev.

sokoli
Budućnost se ni znašla med sokoli (foto: Liga ABA)

Dragan Labović je 18 točkam dodal tri skoke, Dragan Zeković je prispeval 17 točk, Zoran Vrkić pa 12. Bojan Subotić je prispeval 20 točk.

primerjava ks bud

Uvod v tekmo je bil pričakovan. Budućnost je v 7. minuti vodila 7:20. Domačin je izenačil po trojki Zekovića na 29:29, tekla je 15. minuta. Polčas je pripadel novincem v ligi (43:33), ki so v drugi četrtini povsem zagospodarili na terenu – 25:8. V nadaljevanju je bilo v 24. minuti 50:37 (trojka Labovića). Podgoričani so se prebudili dovolj zgodaj (prišli so celo na 72:68), a so bili končnici nezbrani (tudi Reynolds in James, ki sta zapravila napada), medtem ko je bil makedonski predstavnik koncentriran do konca. Piko na i je z dvema prostima metoma postavil Vrkić.