Latvijci s trojkami posekali Heliosove ambicije

Rubrika: Eurocup

Helios Sunsi so v 4. krogu pokalu Fiba Cup priznali premoč latvijskemu Ventspilsu, 72:81 je bilo. V domači vrsti sta se izkazala Đorđe Lelić (16) in Željko Zagorac (15). Zagotovo bi jo Domžalčani odnesli boljše, če bi bil zbranejši Hugh Robertson (1/11 iz igre).

Pokal Fiba Cup, 4. krog, 18.11.
Helios Suns – VENTSPILS 72:81 (13:19, 21:23, 21:23, 17:16)
Helios Suns: Čakarun 9, Močnik 5 (4 podaje), Šantelj 1, Korošec 4, Gorjanc 10 (4 skoki), Zagorac 15 (7 skokov), Atanackovič 10, Lelić 16 (4 skoki), Robertson 2 (4 skoki, 4 podaje)

Na krilih Korošca

Domžalčani so igrali brez Travisa Cohna in centra Dejana Bjelića. Uvod ni bil najboljši. Ko so Domžalčani tekmeca ujeli, je ta zadel trojko – naprej pri 9:10, potem pri 11:13 ter 13:16. Po slabem uvodu v 2. četrtino so gostje ušli na 13:23. Pod taktirko Aljaža Korošca so Latvijce ujeli, potem pa so gostje zadeli še eno trojko – 23:26, takisto je bilo pri 26:30. Polčas je pripadel gostom (34:42). Tudi v tretji četrtini ni bilo nič drugače – Helios je lovil, gostje pa so zadevali trojke (pri 38:42 za 38:45, pri 48:54 za 48:57).

Preobrat ni uspel

Ko so vsi menili, da je pri 60:75 konec tekme, so se varovanci trenerja Gašperja Okorna vrnili na 72:77 (točki je dosegel junak Urban Gorjanc!). Dva zgrešena meta in izgubljena žoga so bile dovolj veliko darilo, ki ga izkušeni gostje niso izpustili iz rok