Laščanom zdraviliški derbi, Sekuličevi glavni na Obali, Helios sklenil naporen teden

S tremi sobotnimi obračuni se je nadaljevalo 6. kolo Lige Nova KBM. V Laškem so do zmage prišli košarkarji Zlatoroga, primorski derbi je dobila Sixt Primorska, na zadnjem današnjem obračunu pa so slavili Helios Suns.

zlatorog01

Liga Nova KBM, 6. krog, 12.11.
ZLATOROG LAŠKO – Terme Olimia Podčetrtek 82:77 (19:15, 22:24, 21:11, 20:27)
Tratnik 17, Barič 15, Krušič (7 skokov) in Špan po 14; Julević 19, Janc (6 podaj) 17, Štruc 14.

Košarkarji Zlatoroga ostajajo v vrhu Lige Nova KBM. V šestem kolu so pred domačimi gledalci v Treh lilijah premagali Terme Olimia in tako zabeležili četrto zmago v nizu. S 5-1 imajo zrcalni izkupiček kot Podčetrtčani, ki niso zmagali že od uvodnega obračuna sezone proti Rogaški v začetku oktobra.

Podobno kot na večini tekem, se je zasedba Borisa Zrinskega tudi v Laškem predstavila s pogumno in borbeno igro, ki je gostiteljem dolgo povzročala težave. Šele kratek padec v zbranosti je domačim omogočil odločilni delni niz 11:0, ki je prelomil srečanje.

To se je zgodilo ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine. Zlatorog je od izida 53:50 pobegnil na 64:50 in si zagotovil odločilno prednost. Gostje so sicer lovili priključek, večkrat prišli na nekaj košev zaostanka, toda trener Aleš Pipan je imel tudi tokrat dovolj razpoloženih in zbranih košarkarjev, da zmaga ni prišla pod vprašaj.

V naslednjem kolu 19. novembra bo v Podčetrtku gostovala zasedba iz Šenčurja, Laščane pa čaka gostovanje v Škofji Loki.

Primorska – SIXT PRIMORSKA 70:93 (14:18, 14:24, 24:27, 18:24)
(S. Vuković 20 (7 skokov), M. Vuković 17, Besedič 10; Franklin 21 (6 podaj), Sanadze 14, Gajić 13)

Primorski derbi v ligi Nova KBM je zasluženo dobila Sixt Primorska, ki je v gosteh ugnala Portorož s 93:70. Za Koprčane je to četrta zmaga, prav vse pa so dosegli v gosteh. Na tujem so stoodstotni, doma pa v dveh poskusih še niso zmagali. Portorož je pri izkupičku 1-5.

Gostitelji so v prvi četrtini še držali korak, nato so se v 18. minuti približali na 26:30, a slika ob odmoru je že kazala obrise koprske zmage (42:28). V nadaljevanju so varovanci Aleksandra Sekulića razliko hitro povišali na + 20 (53:33), tako da je bil drugi polčas več ali manj formalnost.

Pri Sixt Primorski je imelo pet igralcev dvomestne številke – izstopal je Troy Chissell Franklin z 21 točkami (met iz igre 6:8) in šestimi podajami, prvi strelec lige Nova KBM Duda Sanadze je dosegel 14 točk, za Portorož pa je Stefan Vuković zbral 20 točk in sedem skokov.

Portorož bo v sedmem kolu 19. novembra gostoval v Rogaški Slatini, Koprčani pa bodo dan pozneje gostili državne prvake iz Domžal.

Državni prvaki iz Domžal nadaljujejo uspešen niz v ligi Nova KBM. S peto zmago so se učvrstili na vrhu razpredelnice, nasprotno kot Ločani, ki so se morali po svoji uvodni zmagi v prejšnjem kolu sprijazniti s petim porazom v sezoni.

Gostje pod vodstvom novega stratega Rada Mijanovića so utrujenost domačih izkoristili v tretji četrtini, ko so se po zaostanku 24 točk približali na 60:49. A to je bilo le začasno, saj niso imeli dovolj moči za enakovreden boj.

Odlično partijo je prikazal domači, 22-letni center Tomaž Bolčina (208 cm). V 20 minutah na parketu je dosegel 23 točk ob le enem zgrešenem metu (za 2 točki 8:9, trojke 2:2) in zbral šest skokov. S statističnim indeksom 30 je eno tekmo pred zaključkom kroga (Hopsi – Rogaška) prvi kandidat za MVP kroga. Visok statistični indeks je imel še en domači igralec, ameriški branilec Brandyn Theodore Curry je zbral 13 točk, 7 skokov in kar 13 podaj (indeks 27).

V sedem kolu (19. 11.) bo LTH Castings gostil Zlatorog, Helios Suns pa bo gostoval pri Sixt Primorski (20. 11.).

HELIOS SUNS – LTH Castings 85:70 (20:13, 25:11, 15:23, 25:23)
(Bolčina 23 (6 skokov), Kyzlink 15, Curry 13 (13 podaj, 7 skokov); Robbins 22, Rebec 16, Bošnjak 12 (6 skokov))