Laščani v polfinale Alpe Adrie, po zadnjem potniku Hojč in Mijanovič

Rubrika: Evropske lige

Košarkarji Zlatoroga so odigrali povratno četrtfinalno srečanje pokala Helios Alpe Adria cup z ekipo Egis Körmend z Madžarske. Laščani so se tako pridružili v polfinalu Pragi (izločila je Decin) in Brnu (boljši od Heliosa). O zadnjem potniku med štiri bosta 5. marca odločila Levice Tea Hojča in Šenčur GGD. Na prvi tekmi na Gorenjskem so Levice slavile s 77:63.

Pokal Helios Alpe Adria,  četrtfinale, 28.2.
ZLATOROG LAŠKO – Kormend 89:81 (25:18, 23:16, 22:17, 19:30)
Zlatorog: Popović 23 , Thomas 18, Polutak 15, Maček 14, Barič 13, Grdadolnik 2, Miljković 2, Durnik 2, Vodiškar, Zadnik, Lisica.

S prve tekme so Laščani lovili zaostanek treh točk, ki pa so jih že takoj izničili. Pričeli so odločno z delnim rezultatom 7:0 in v takšnem slogu nadaljevali celotno četrtino (25:18). Tudi v drugi niso popustili in nadaljevali z odlično igro v obrambi in napadu ter gostom niso dopustili možnosti za povratek v igro. Na glavni odmor so odšli s prednostjo štirinajstih točk.

Drug polčas se je najprej pričel z izvajanjem prostih metov zaradi tehničnih napak klopi in trenerju gostov ter nato še izključujoči napaki trenerja gostov Gašperja Potočnika. Nato pa se je nadaljevala prevlada Laščanov, a le do konca četrtine. V zadnji četrtini so se domačini preveč sprostili in gostje so uspeli resno ogroziti zmago in napredovanje Laščanov. Dve minuti do konca srečanja so igralci Körmenda prišli zgolj na štiri točke zaostanka in gledalce v dvorani Tri lilije je čakala napeta končnica. Pri Zlatorogu je dvakrat, iz težkega položaja, ob koncu napada zadel Thomas, Popović pa potrdil zmago z zadetimi prostimi meti. Laščani so tako slavili zmago z rezultatom 89:81 s čimer so se ponovno uvrstili v polfinale lige Helios Alpe Adria cup.