Laščani ujeli Krko in Olimpijo

V soboto je bil na sporedu derbi 20. kola med Zlatorogom in Rogaško. Laščani so se z zmago na vrhu lestvice izenačili s Krko in Union Olimpijo. Zadnje srečanje 20. kola bo na sporedu v ponedeljek (Tajfun : Terme Olimia Podčetrtek).

Liga Nova KBM, 20. krog, 4.3.
ZLATOROG – Rogaška 61:55 (19:11, 15:14, 10:18, 17:12)
Tratnik 22 (8 skokov), Rizvić 18 (6 skokov), Špan 13; Ferme 18 (6 podaj), Drobnjak 12, Johns 10 (10 skokov).

Danes so gledalci v dvorani Tri Lilije spremljali derbi 20. kola med Zlatorogom in Rogaško. Laščani so z zmago ujeli vodilni ekipi Krke in Uniona Olimpije, Rogaška pa je navkljub porazu na prvenstveni lestvici pridobila dve mesti. Dvoboj bi sicer lahko dobili tudi gostje, ki pa so se jim v zadnjih minutah nekoliko zatresle roke.

Moštvo Zlatoroga je v tej sezoni vknjižil že 16 zmag in je tako tesno za petami vodilnima ekipama, Slatničani so izgubili osmič v tej sezoni. Na prvem medsebojnem srečanju so do zmage prišli Laščani, v četrtfinalu Pokala Spar pa je vsaka ekipa zmagala po enkrat. Zlatorog je upravičil vlogo favorita še posebej v prvem delu tekme, nato pa gostom dovolil priključek.

V prvi četrtini je z desetimi točkami v dresu domačih blestel predvsem Igor Tratnik, s 17,2 točkama na tekmo najboljši strelec prvenstva, v drugem delu pa se mu je pri zadevanju pridružil še Jan Špan. V tretji četrtini je Dragiša Drobnjak najprej s polaganjem potem pa s trojko poskrbel, da se je Rogaška približala na vsega -4 (30:34), prvi strelec gostov Tadej Ferme pa je zadel še za 23:34. S tem delnim izidom 7:0 je gostom uspelo izničiti prednost Laščanov in trener domačih Aleš Pipan je nalet gostov prekinil z odmorom.

Ta je sicer nekoliko spremenil potek moči, a se košarkarji Rogaške vseeno niso dali. Vseskozi so lovili priključek in na zadnji dvominutni odmor odšli vsega s točko zaostanka (43:44). Taylor Jones je šest minut pred koncem tekmo izenačil na 48:48. V zadnjih treh minutah tekme sta na sceno znova stopila Tratnik in Špan, mirno roko pa je imel tudi Ramo Rizvić, ter domačim zagotovila zmago. Na koncu je največ točk za domače prispeval Tratnik (22), pri gostih je bil najbolj učinkovit Ferme z 18 točkami.

V 21. kolu bodo Laščani 8. marca gostovali pri Krki, Rogaška pa bo 11. marca gostila Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:
Pričakovali smo težko tekmo proti dobri ekipi iz Rogaške Slatine. Skozi ves dvoboj se je zdelo, kot da igramo v krču. Predvsem v napadu nam ni steklo tako kot bi moralo, nismo se zmogli sprostiti. Videti je bilo, da so bile naše noge kar precej težke. V obrambi smo dokaj dobro pokrivali tekmečeve najboljše strelce in solidno sodelovali. Zmagi se kljub vsemu ne gleda v zobe. Vse skupaj moramo čim prej pozabiti in se osredotočiti na naslednje tekme. Zagotovo se bomo v prihodnjih dneh precej bolj pripravljali na začetek Lige za prvaka. Tekmi s Krko in Hopsi, rezultatsko gledano, za nas nista pretirano pomembni, kljub vsemu pa se bomo potrudili, da zabeležimo novi zmagi. Pritiska ni, fantje bodo lahko zaigrali povsem sproščeno, želim pa si, da se vrnejo v formo z začetka sezone.

Damjan Novakovič, trener Rogaške:
“Kljub temu, da smo danes tekmo odigrali brez Đuranovića in Davisa smo uspeli izvršiti vse obrambne naloge. Laščanom smo preprečili lahke mete za tri točke in kontrolirali potek tekme. Nato pa se je ponovil scenarij iz četrtfinalne tekme Pokala Spar, saj smo zadnjo minuto odigrali povsem nezbrano in Laščani so prišli do zaslužene zmage. Vse bo lažje na začetku drugega tedna, ko se nam pridružijo še preostali igralci.