Laščani po podaljšku, Rogaška visoko

S tekmama v Laškem in Škofji Loki se je nadaljevalo 13. kolo Lige Nova KBM. Zlatorog je po podaljšku ugnal Helios (69:64), košarkarji Rogaške pa so proti LTH Castings prišli do visoke zmage v gosteh (70:115). Zadnji obračun v tem kolu bo jutri potekal v Kopru, kjer se bosta pomerila Sixt Primorska in Tajfun.

Liga Nova KBM, 13. krog, 7.1.
ZLATOROG – Helios Suns 69:64 (22:9, 10:15, 10:25, 21:14, 6:1)
(Rizvić 18 (6 skokov), Barič 17 (8 podaj), Tratnik 13 (12 skokov; Kyzlink 18, Atanacković 15 (14 skokov), Jones 12)

V Laškem sta se srečali moštvi, ki sta v prejšnji sezoni igrali v finalu državnega prvenstva. Laščani so le našli recept, kako premagati Domžalčane, s tem pa so se jim deloma oddolžili za lanski poraz v finalu in na letošnji prvi tekmi.

Domači so tekmo začeli odlično in že v tretji minuti vodili s 13:2. Prednost so uspeli do sedme minute še povečati na 22:4, a so nato bolje zaigrali tudi Domžalčani. Z delnim izidom 10:2 so sredi druge četrtine zaostajali s 14:24, prednost nato še prepolovili (22:27), toda domači so z dvema košema spet pobegnili na +9. Helios bi lahko bil po prvem polčasu še bližje tekmecem, a ni izkoristil svojih priložnosti, Nejc Barič je poskrbel za izid polčasa 32:24.

Državni prvaki so drugi polčas začeli s 7:0, kar je pomenilo, da so povsem ujeli tekmece. Simo Atanacković je v 23. minuti zadel za prvo vodstvo Helios na tekmi (33:32), skupaj s soigralci pa je hitro pobegnil. Laščani so imeli težave v napadu, dve minuti pred koncem so zaostajali 38:47. Laščani se niso predali, še vedno so poizkušali, tri minute pred koncem tekme zaostajali z 52:56, dobro minuto pred zadnjim zvokom sirene pa so se približali le na 59:60. Gosti so ukradli žogo in Igor Tratnik je moral narediti osebno napako. V napeti končnici in izvajanju prostih metov na obeh straneh je na koncu Miloš Miljković sekundo pred koncem rednega dela zadel za podaljšek (63:63).

Laščani so ga začeli bolje, s petimi točkami in vodstvom 68:63 po treh minutah. Junak tekme je bil na koncu Miljković, ki je v podaljšku prispeval blokado, ukradeno žogo in nekaj skokov v napadu.

Zlatorog v petek, 13. januarja, čaka gostovanje pri Tajfunu, Helios pa bo dan kasneje gostil Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo.

LTH Castings – ROGAŠKA 70:115 (15:29, 18:24, 19:30, 18:32)
Rebec 21, Stopar 11, Bošnjak 10; Đuranović 20 (7 skokov), Davis 17 (7 podaj), Johns 16 (6 skokov).

Rogaška je v Škofji Loki prišla do svoje devete prvenstvene zmage, medtem kot LTH ostaja pri zgolj eni. Pravih možnosti domači niso imeli, saj je bilo že po prvi četrtini jasno, da so gosti boljši tekmec, to pa so potrdili tudi v nadaljevanju.

Čeprav je Rogaška od prve sekunde tekme imela vajeti igre v svojih rokah, so Škofjeločani do četrte minute še dihali za vrat tekmecem (7:8). Po dobrih štirih minutah je bilo še 9:12, nato so se gosti odlepili. Z nekaj zaporednimi točkami so prišli do dvomestne prednosti, ki so jo na začetku druge četrtine še povečali. Sredi druge četrtine je bilo že 46:21, po 20 minutah igre pa 53:30. Igralci gostujočega trenerja Damjana Novakovića se niso ustavljali niti v nadaljevanju in po treh četrtinah, ko je bil izid 83:52, je bilo jasno, da bosta dve točki šli v Rogaško Slatino. Prvi strelec tekme je bil na koncu domačin Jan Rebec z 21 točkami, na drugi strani je eno manj dal Dragan Đuranović.

Naslednji tekmec ekipe iz Škofje Loke bodo v zaostali tekmi 10. kola Terme Olimia Podčetrtek, Rogaške pa Sixt Primorska.