Laščani odpihnili Primorce, blestela Abrams in Jurak

Na prvi tekmi 10. kola Lige Telemach so se zmage, svoje šeste v tej sezoni, razveselili košarkarji Zlatoroga. Ti so na domačem parketu gostili zasedbo Portoroža in jo ugnali z 78:54.

0601_abrams_00

Preostala srečanja sledijo v soboto. Elektra pričakuje Helios Sunse, Hopsi škofjeloški LTH Castings, Rogaška pa bo gostovala pri Lastovki.

Liga Telemach, 10. krog, 6.1.
ZLATOROG LAŠKO – Portorož 78:54 (20:8, 20:16, 16:13, 22:17)
Abrams 17 (12 skokov), Jurak 15 (9 skokov); Barbarič 17 (7 skokov), Hodžič 10.

Za košarkarje Portoroža je bila to tretja tekma v nizu štirih gostovanj in prvi poraz, skupno peti v sezoni, ki jih je potisnil pod 50-odstotni izkupiček, za Zlatorog pa je bila to tretja zaporedna zmaga.

Uvodna tekma Lige Telemach v letu 2016 ni imela veliko zgodovine. Gostitelji so bili vseh štirideset minut boljši tekmec na parketu dvorane Tri lilije in so zasluženo prišli do šeste zmage v prvenstvu. Bili so boljši v vseh elementih igre, še posebej pri metu na koš. Portorož je v prvem polčasu zadel le osem metov iz igre in imel posledično komaj 27-odstotni met, na koncu pa je trojke zadeval komaj 7-odstotno, ob tem pa je imel še 23 izgubljenih žog.

Pri Zlatorogu, ki je imel prav tako zelo visoko število izgubljenih žog (29), a zato kar dvajset skokov več od tekmeca (49:29), je dobro partijo odigral Jamar Abrams (17 točk, 12 skokov), pri Portorožu pa je največ točk zbral Jan Barbarič (17).

Preostale tri tekme Lige Telemach so na sporedu v soboto, 9. januarja, sredina tekmeca pa bosta znova na igrišče stopila 16. januarja; Laščani na Polzeli, Portorož pa v Domžalah.