Laščani ne dajo vrha, porazili tudi Rogaško

V devetem kolu Lige Nova KBM sta se v Rogaški Slatini pomerila domača Rogaška in vodilno moštvo lige Zlatorog. Do zmage so prišli Laščani, ki so tekmo dobili z rezultatom 73:69. Preostale tekme 9. kola bodo odigrane v nedeljo in ponedeljek, obračun med Krko in Helios Suns pa je prestavljen na 30. decembra.

Liga Nova KBM, 9. krog, 3.12.
Rogaška – ZLATOROG LAŠKO 69:73 (21:22, 18:9, 10:24, 20:18)
Ferme 22, Drobnjak in Johns po 10; Rizvić 16 (9 skokov), Špan 14, Tratnik 12 (8 skokov).

Košarkarji Zlatoroga tudi po zahtevnem gostovanju v Rogaški Slatini ostajajo vodilna ekipa Lige Nova KBM. Domačine so nadigrali v drugem polčasu, ko so naredili delni rezultat 20:0.

Laščani so zabeležili osmo zmago v Ligi Nova KBM in sedmo v nizu, Rogaška pa se je morala po dveh zaporednih zmagah sprijazniti z izkupičkom 5-4.

Rogaška je imela na začetku drugega polčasa tekmo povsem pod nadzorom. Po prvem napadu je prišla do svoje najvišje prednosti na tekmi 41:31. In tu se je njihova zgodba tudi končala. Zlatorog je v naslednjih petih minutah igre naredil delni izid 20:0 in povedel za deset točk.

Varovanci trenerja Damjana Novakoviča sicer niso vrgli puške v koruzo, so se borili in zmanjšali zaostanek, toda Zlatorog je bil dovolj razpoložen, da je odbil vse napade. Zadnjega, ko se je Rogaška dve minuti pred koncem približala na 63:62, sta odbila Jan Špan s trojko in Miloš Miljković z dvema zaporednima košema.

V naslednjem kolu Laščane čaka še en derbi, in sicer doma s Krko (7. 12.), Slatinčani pa bodo 10. decembra gostovali v Šenčurju.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damjan Novaković, Rogaška:
“Odigrali smo dober prvi polčas, nato pa vse dobro zapravili v začetku drugega dela. V prvih petih minutah drugega polčasa smo tako v napadu kot v obrambi padli v črno luknjo. Laščanom smo dovolili, da se odlepijo na deset točk prednosti. Uspeli smo se sestavili in približali. Na koncu nam je za uspeh zmanjkalo zelo malo. Čestitam Laščanom za zmago in se zahvaljujem številni publiki za podporo.”

Aleš Pipan, Zlatorog Laško:
Pričakovali smo težko tekmo. Fantom čestitam za zmago. Rogaška je ekipa, ki je neugodna predvsem v domači dvorani. Igra zelo agresivno, a mi smo se na to dobro pripravili in našli prave odgovore. Naši košarkarji so, predvsem v drugem polčasu, s strpnostjo in osredotočenostjo prikazali pravo igro in zasluženo zmagali.