Laščani ne dajo Lige Nova KBM

Pred košarkarji v Ligi Nova KBM za obstanek so tekme četrtega kola. V torek je Zlatorog zanesljivo ugnal Podčetrtek, v sredo pa bosta na sporedu še tekmi Hopsi Polzela : LTH Castings in Celje : Mesarija Prunk Sežana.

Liga Nova KBM za obstanek, 4. krog, 27.3.
Terme Olimia Podčetrtek – ZLATOROG LAŠKO 54:86 (17:25, 9:19, 14:19, 14:23)
Cerkovnik 11 (6 skokov), Karavdić in Radanovič po 9; Polutak 16 (5 skokov), Maček 12, Popović, Vodiškar in Thomas JR po 10.

STATISTIKA

Za uvod v četrto kolo Lige Nova KBM za obstanek sta se pomerili moštvi Term Olimia Podčetrtka in Zlatoroga, ki tudi po četrti tekmi v boju za obstanek ostajajo neporaženi. Po tem obračunu so Laščani na vrhu lestvice z osmimi točkami, Podčetrtčani so pri šestih točkah s polovično uspešnostjo.

Zlatorog je polovico dela opravil že v prvem polčasu. Podčetrtek je nazadnje na tekmi vodil pri rezultatu 9:7, nato pa so svojo prevlado začeli košarkarji iz Laškega. Po koncu prve četrtine so varovanci Aleša Pipana vodili s 25:17, do najdaljšega odmora na srečanju pa je prednost narasla na +18.

Tudi v drugem polčasu so bili Laščani izrazito boljši tekmec, prednost je ves čas znašala okoli 20 točk. Zlatorog je zadel več kot polovico metov iz igre, gostje so zbrali tudi 17 skokov več od Podčetrtčanov (41:24). Na koncu je Zlatorog zmagal s 86:54.

Imran Polutak je bil s 16 točkami prvi strelec srečanja v Podčetrtku, Matic Maček jih je pristavil 12. Košarkarji Term Olimia na drugi strani niso imeli izrazito uspešnega strelskega večera. Anže Cerkovnik je bil najučinkovitejši z 11 točkami in šestimi skoki.

Podčetrtek bo v naslednjem kolu gostoval v Sežani, Zlatorog se bo pomeril s Hopsi.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Tihomir Tabak, trener Term Olimia Podčetrtka:
“Današnje tekme enostavno nismo odigrali na takšnem nivoju, da bi lahko bili konkurenčni Laščanom. Zlatorog je bila danes predober nasprotnik, mi pa nismo našli načina, da se jim zoperstavimo. Laščanom iskreno čestitam za zasluženo in zanesljivo zmago.”

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:
“Čestitke fantom za zasluženo zmago! Od začetka do konca tekme smo igrali skoncetrirano in z glavo ter z dobro, agresivno obrambo kontrolirali celotno srečanje.”