Laščani do točk v Kopru

Rubrika: Evropske lige

Moštvo Zlatoroga je v Pokalu Sixt Alpe Adria na tekmi polni preobratov z 59:53 ugnalo novoustanovljenega prvoligaša Sixt Primorsko. Najbolj razpoložen košarkar gostov je bil Jan Špan, ki je dosegel 21 točk.

zlatorog01
Laščani do zmage (foto: Facebook KK Zlatorog)

V slovenskem dvoboju skupine A smo videli tekmo z veliko nihanja v igri. Nekonsistentna igra na obeh straneh je botrovala temu, da nobena od ekip ni uspela obdržati večjega vodstva. Tekmo so bolje začeli gostje, ki so povedli s 5:0. Kljub zaostanku na uvodu dvoboja so domači hitro prevzeli pobudo in do sredine druge četrtine nadigrali izbrance trenerja Aleša Pipana. Gostitelji so vodili že za 12 točk, ko so košarkarji Zlatoroga le ujeli ritem in se s košem Mateja Krušiča tri sekunde pred koncem prvega polčasa približali na točko zaostanka (30:29).

Dobro igro iz finiša druge četrtine so gostje nadaljevali v začetku drugega polčasa, ko so prišli do prednosti šestih točk. Sledil je padec v igri Laškega, katerega so Primorci izkoristili in povedli za tri točke. V zadnji četrtini so bili bolj željni zmage gostje, ki so prevzeli pobudo in kljub nekaj minutam raztresene in neučinkovite igre na obeh straneh tekmo varno pripeljali do konca in zabeležili še tretjo zmago v tej sezoni v Pokalu Sixt Alpe Adria ter si s tem zagotovili prvo mesto v skupini A.

Troy Franklin jr., najboljši strelec KK Sixt Primorska: “V napadu smo imeli resnično slab dan, hkrati je nasprotnik dobro skakal pod našim košem. Izgubili smo kar nekaj žog, ko enostavno nismo bili dovolj pazljivi. Ne glede na ta poraz, smo v ekipi zadržali dobro razpoloženje. Vse tekme vzamemo popolnoma resno, prav tako tudi naslednjo, zato bomo že v ponedeljek znova v dvorani. Tudi sam sem napravil nekaj napak, ko bi lahko bolje odreagiral, zlasti na začetku se je zdelo, da nisem popolnoma osredotočen na tekmo, za kar prevzamem odgovornost. V soboto je nova tekma, v ponedeljek pa nas že čakajo napotki trenerja. Pred nami je še dolga sezona in prepričan sem, da nas čaka odlično leto.”

Aleksander Sekulič, trener KK Sixt Primorska: “Danes smo igrali preveč individualno in nismo uspeli vzpostaviti igre, ki nas je krasila doslej. Imeli smo kar nekaj protinapadov tri na ena ali dva na ena, pet ali šest situacij, ko bi morali žogo samo položiti skozi obroč, pa nismo uspeli. Nato pa se je dogajalo tisto kar je najslabše, da je nasprotnik iz naše priložnosti na drugi strani dosegal koše. Danes se je od daleč videlo, da imamo še veliko rezerv. Fantje se zelo trudijo in borijo, v sami obrambi smo delovali kar dobro, toda vse pokvarili v napadu. Smo mlada ekipa, zato za nas prazniki in prosti dnevi ne obstajajo. Tako se bomo zaprli v dvorano in tudi v prihodnjih dneh veliko trenirali.”

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Kljub slabemu začetku v prvem delu igre smo v naslednjih treh četrtinah strnili svoje vrste in odigrali bolje ter zasluženo zabeležili zmago. Zdaj nas čaka nova tekma proti Šenčurju, na kateri si znova želimo osvojiti dve točki.”

Jan Špan:
“Za nami je izjemno težka tekma, a tudi prva zmaga na gostovanju. Priča smo bili zelo hitri igri z veliko zgrešenimi meti in izgubljenimi žogami, a pomembno je to, da smo na koncu osvojili dve točki. To nam je uspelo z veliko borbe, dobrim skokom in nekaj več zbranosti, zaradi česar smo realizirali več uspešnih napadov.”