Laščani brez težav, Tajfun poražen

Rubrika: Evropske lige

Košarkarji Zlatoroga so v 3. kolu Pokala Sixt Alpe Adria zabeležili drugo zmago. Z 92:62 so bili v Laškem boljši od Vrijednosnic Osijeka, ki je eno izmed štirih slovenskih ekip v tem tekmovanju ugnal na prvi tekmi. Drugi poraz v ligi pa je vknjižil Tajfun, ki se je včeraj razšel s trenerjem Krešimirjem Bašićem, danes pa je z 71:75 porazil Kapfenberg.

Vsem 12 igralcem

Zmaga Laščanov, s katero se bodo zavihteli na prvo mesto lestvice A, ni bila nikoli vprašljiva. Že po nekaj več kot šestih minutah je namreč prednost znašala 12 točk (20:8), po petnajstih 23 (42:19), največja pa je bila slabih pet minut pred koncem srečanja, ko je na semaforju pisalo 86:46. Aleš Pipan je priložnost za igro namenil vsem dvanajstim košarkarjem, podobno kot na prejšnji mednarodni tekmi proti Klosterneuburgu pa sta jo najbolje izkoristila Ramo Rizvić z 22 točkami in 7 skoki ter Jan Špan, ki je zbral 20 točk in 7 podaj.

Finalisti minule sezone Lige Nova KBM sezono nadaljujejo v Laškem, kjer bodo v soboto ob 19.00 gostili državnega prvaka 2014/15 Tajfuna, štiri dni kasneje pa jih čaka tekma 4. kola mednarodnega tekmovanja, v katerem se bodo prvič pomerili proti Sixtu Primorski.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:
“To, kar so fantje pokazali na tokratni tekmi, je povsem nekaj drugega, kot na prvi v Osijeku. Od prve minute so prikazali resno in zavzeto igro, čemur je sledilo hitro vodstvo ter visoka razlika, ob kateri igralci niso popuščali. Mislim, da smo zasluženo zmagali, veseli pa me tudi, da sem lahko dal priložnost tudi košarkarjem, ki ponavadi ne igrajo.”