Lakersi do prve zmage v predsezoni, poškodba Hardena

V Ligi NBA so Los Angeles Lakersi na prvi tekmi v tej predsezoni, ki so jo odigrali v domačem Staples Centru, zabeležili prvo zmago. Jezerniki so kar s 123:83 odpravili Maccabi Haifo, najboljši strelec domačih pa je bil kdo drug, kot Kobe Bryant, ki je vknjižil 21 točk. Izkazal se je tudi D’Angelo Russell, ki je v le 18 minutah igre podelil 11 podaj, dosegel pa še pet točk.

Dvoboj med Orlando Magici in Houston Rocketsi, ki so ga Magici dobili s 123:119, je zaznamovala poškodba prvega zvezdnika Houstona, Jamesa Hardena. Ta je poškodbo staknil v drugi četrtini, ko je pri polaganju skušal ustaviti igralca Orlanda, Evana Fournierja, pri tem pa je Harden potegnil kratko, igro pa nato zapustil in se na parket ni več vrnil. Resnost poškodbe bodo pokazale nadaljnje preiskave.

Visoko zmago nad ekipo, ki ne igra v Ligi NBA, so na svoj račun vpisali tudi Washington Wizardsi, ki so s 134:100 premagali brazilski Bauru Basket. Kar sedem igralcev je pri Čarovnikih doseglo vsaj 11 točk, največ, 19, pa jih je dal Marcin Gortat. Sledil mu je Bradley Beal s 17 točami, John Wall pa se je s sedmimi točkami, devetimi podajami in šestimi skoki, izkazal z vsestransko igro.