LA Clippersi po -35 do neverjetnega preobrata in zmage nad Portlandom

V Ligi NBA v predsezoni ostaja le še ena neporažena ekipa. To so Memphis Grizzliesi, za katere igra Beno Udrih, vendar pa Grizliji v četrtek niso stopili na parket. Charlotte Hornetsi, ekipa, ki je na letošnjih pripravljalnih tekmah pokazala ogromno in zabeležila kar sedem zaporednih zmag, je proti Indiana Pacersom doživela prvi poraz (86:98).

Z veliko pretresi in neverjetnim preobratom, so Los Angeles Clippersi premagali Portland Trail Blazerse (115:109). V prvem polčasu so tako Clippersi zaostajali že za 35 točk, še v drugi minuti tretje četrtine pa je bilo 75:57 za Blazerse. Nato pa se je varovancem Doca Riversa odprlo in začeli so zadevati praktično vse, kar so vrgli proti košu. Portland so ujeli po treh zaporednih trojkah Paula Pierca, ki je domače približal na 95:96, rezultat je nato na 102 poravnal Austin Rivers, Clipperse pa v vodstvo dokončno postavil Wesley Johnson, s trojko za 105:102.

New York Knicksi, za katere Saša Vujačić ni stopil na parket, so v Bostonu s 85:99 klonili proti Celticsom. Na šesti pripravljalni tekmi je to peta zmaga za Kelte, Kratkohlačniki pa so na šesti doživeli drugi poraz.

Aktualni prvaki Lige NBA, Golden State Warriorsi, so na tekmi z Los Angeles Lakersi, pokazali svojo moč, in Jezernike povozili s kar 136:97. Najkoristnejši igralec minule sezone, Stephen Curry, je s 24 točkami in desetimi podajami vknjižil dvojni dvojček, dvajset točk pa sta pri Bojevnikih dosegla še Klay Thompson (24) in Harrison Barnes (23).