Ukrajinke šokirale Srbkinje, slovenski duo korak do presenečenja

V soboto so na igrišča širom Starega kontinenta stopile ženske reprezentance in odigrale tekme kvalifikacij za EuroBasket 2017. Aktualne evropske prvakinje, reprezentantke Srbije, so v Ukrajini doživele pravi šok, saj so jih Ukrajinke po zaslugi izvrstne predstave Aline Iagupove premagale z 78:75.

Še v drugi četrtini je Ukrajina zaostajala s 14 točkami razlike, v igro pa so se igralke v rumenih dresih vrnile po odlični tretji četrtini, ki so jo dobile s 25:16. Srbija je v razburljivi tekmi zgrešila kar osem prostih metov, ob tem pa zelo slabo metala iz razdalje (3/18, 17-odstotno).

Alina Iagupova je bila izvrstna – dosegla je kar 31 točk, vknjižila pa še šest podaj, šest ukradenih žog in štiri skoke. Ukrajinke so po treh kolih kvalifikacij na vrhu skupine D s tremi zmagami, medtem ko imajo Srbkinje na svojem računu dve zmagi in en poraz.

Reprezentanca Bosne in Hercegovine, pri kateri sta v strokovnem štabu glavni trener Goran Jovanović, in Emir Haskić, je na gostovanju v Izraelu doživela še tretji poraz v teh kvalifikacijah. Izraelke so bile boljše s 76:72.