Krko pred porazom s Hopsi v zadnji sekundi rešil Booker

11. kolo Lige Telemach se je začel izjemno, saj je tekmo med Krko in Hopsi odločila dramatična končnica. Polzelani, ki so vodili večji del drugega polčasa, so nekaj sekund pred koncem s košem in dodatnim prostim metom Ivana Mikulića povedli s 67:66, po minuti odmora pa je zmagovalca v dvorani Leona Štuklja odločil Christopher Booker. Novomeščane v soboto čaka slovenski derbi v ABA Ligi z Unionom Olimpijo.

Liga Telemach, 11. kolo

Torek, 16. december:
KRKA – Hopsi Polzela 68:67 (14:15, 17:16, 15:18, 22:18)
(Joskimović 16 in 10 skokov, Rojc 14; Zolotić 13, Mikulić 12)

Krka brez trojice nosilcev

Košarkarje Krke je pred novim porazom v državnem prvenstvu rešil Christopher BookerAmeričan je le nekaj trenutkov zatem, ko je Ivan Mikulić zadel dodaten prosti met, odgovoril s košem iz polaganja in v zadnjih tisočinkah sekunde tekme ob zvoku sirene postavil končni izid. Sodniki so še nekaj časa ugotavljali, ali je bil koš regularen, na koncu pa se odločili v prid državnih prvakov, ki sicer niso igrali z vsemi najmočnejšimi, manjkali so Jasmin Hukić, Erjon Kastrati in Malcolm Armstead.

Tekma je bila večji del izenačena, domači so sicer v 15. minuti po košu Nebojše Joksimovića povedli s 27:17, toda gosti so nato naredili delni izid 11:0, Robert Abramovič jih je povedel v vodstvo z 28:27. Na odmor so igralci odšli z neodločenim izidom (31:31), začetek drugega dela pa je pripadel gostom. S serijo točk so po košu Emirja Ahmedoviča pobegnili za sedem točk, nato pa dvakrat vodili tudi že za osem točk, nazadnje pri izidu 41:49.

Dobrih pet minut pred koncem so še imeli šest točk prednosti (53:59), a v naslednjih trenutkih so domači prek Žige Zatežiča in Nebojše Joksimovića zadeli dve trojki in izid izenačili na 60:60. Po dolgem času so bili Novomeščani spet v vodstvu pri izidu 66:64, do konca pa je bilo le še šest sekund. Toda s tremi trojkami Mukuliča se je zmaga nasmihala Hopsom, ki pa so se nekoliko prehitro veselili, Bookerju je namreč uspelo nekaj, kar je bilo videti nemogoče.

Aleksandar Džikić, trener Krke:
“Nimamo časa za posebno oziranje na to tekmo, saj nas čez štiri dni že čaka tekma z Union Olimpijo. Hukić, Armstead in Kastrati niso igrali in to je precej vplivalo na našo igro kakor tudi na samo pripravo na tekmo. Najpomembnejša je zmaga, analizo pa je potrebno narediti spotoma. Bile so odlične poteze kot tudi začetniške napake. Mogoče je največja napaka ravno prepričanje, da se take napake na taki ravni ne smejo dogajati. Vendar se in z njimi se je treba sprijazniti tudi v prihodnje. Nasprotnik nas ni presenetil. Naš cilje je bil, da težišče igre premaknemo na nekatere druge igralce, a sta nam Mikulić in Godler dala pet trojk, kar pa ni nek velik čudež, ampak predvsem posledica tega, da so Hopsi igrali brez kakršnegakoli pritiska.”

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzele:
“Moji fantje so odigrali eno boljših tekem do sedaj. Nepotrebno je še posebej hvaliti kakšnega posameznika, saj so vsi na parketu dali vse od sebe. Menim, da smo izgubili nezasluženo. Po izenačenem prvem polčasu na 31:31 smo bili vse do zadnje pol minute nato v vodstvu mi. Pet sekund pred koncem smo krenili v zadnji napad in s košem ter dodatnim prostim metom znova povedli. V zadnji sekundi in 24 stotinkah pa se je nato zgodilo to, kar se je. Čestitke Krki za zmago, a mislim, da smo si jo zaslužili tudi mi. Videli bomo, kako se bo stvar razpletla po pritožbi. Menim, da imamo možnosti, da se tekma odloči nam v prid.”