Krkine zmage vesela tudi zakonca Dragić, Petrović izključen

Krka je po Cedeviti in Partizanu v tej sezoni ugnala še eno eminentno ime – v Novem mestu je bila z 90:86 boljša od Cibone. V domači ekipi sta blestela Jure  Lalić (24 točk) in Stefan Sinovec (23 točk, 9 skokov, 5 podaj). Za Krko sta navijala tudi zakonca Dragić, ki sta česta gosta na Dolenjskem.

Pri gostih je po pričakovanjih svojo normo izpolnil  Brian Florence (28 točk, 8 podaj). Nebojša Joksimovič je dosegel 9 (3/5 za 3), Jasmin Hukić pa 5 točk. Žan Mark Šiško je tekmo spremljal s klopi.

Liga ABA, 11. krog, 21.11.
KRKA – Cibona 90:86 (28:13, 21:28, 20:20, 21:25)
Krka: Ivanov 15, Sinovec 23 (9 skokov, 5 podaj), Rojc 9, Lalić 24, Mulalić 10, Dimec 2, Lapornik 7.

Po najboljši četrtini sezone

Dolenjci so na veselje zbrane publike vendarle od prve sekunde začeti zavzeto in resno. Plod tega je bilo tudi vodstvo v 11. minuti, ko je Matej Rojc zadel za 30:13. Vsem je bilo jasno, da to ni realna slika, a so domačini vodstvo do polčasa zadržali – 49:41.

Sinovčeva simultanka

Volkovi iz Zagreba so se v igro vrnil s trojkami, osem so jih dosegli v drugem polčasu, Krka le dve, skupaj pa pet na tekmi. Cibona je izenačila na 75:75 Po 79:77 je v napadu odgovornost prevzel Sinovec, ki dosegel 10 od zadnjih 11 Krkinih točk. Sinovec je imel mirno roko, saj je zadel kar 12 od 13 prostih metov.

Petrović iz dvorane

Sodnik Milija Vojinović pa je v zadnji četrtini z VIP tribune v mrzlo novembrsko noč poslal Aleksandra Petroviča, ki je pogosto bentil okoli sodniških odločitev.