Krkina Američana utišala kritike, Dolenjci sklenili super “hrvaški” teden

Košarkarji Krke so v 7. krogu Lige ABA prišli do 3. zmage (ob treh porazih in tekmo manj). Doma so z 80:79 porazili Zadar. (Pričakovano) je navdušil Marko Luković (19 točk, 11 skokov, 3 podaje), tokrat pa sta se izkazala še oba dolenjska Američana Ron Curry je dosegel 14 točk (dve podaji), Dominique Elliot pa 10 (6 skokov in podaja), med strelce pa se je vpisalo osem krkašev, ki so vnovič zaigrali brez Darka Jukića, ki pa naj bi čez teden dni snel mavčno oblogo s poškodovanega levega stopala.

foto_37

V dresu gostov je Ivan Marinković dosegel 24 točk (v Slovenijo je vstopil s slovenskim potnim listom, ki ga ima po očetovi strani), a se mu je na Krkino srečo v ključnih trenutkih zatresla roka oz. pošle moči. Kljub temu je na tekmi zbral 15 skokov.

statistika krka zadar
Zadar je prepričljivo dobil skok, a izgubil enkrat več žog Krka, ki je prednjačila tudi pri podajah (foto: kosarka.si)

S tem porazom je Zadar prekinil serijo petih zaporednih zmag, Krka pa je z odliko sklenila super hrvaški teden – v nedeljo je za točko porazila Cedevito, danes pa še Dalmatince.

Liga ABA, 7. krog, 28.10.
KRKA – Zadar 80:79 (27:24, 19:21, 16:16, 18:18)
Krka: Rebec 5, Curry 14, Rojc 6, Dimec 12, Čebular 12, Ritlop 2, Elliott 10, Lukovic 19.

Poravnani

Tekma je bila precej izenačena, Zadar je povedel za 6, Krka za 7, prvi polčas pa je za točko dobila Krka (46:45). V drugem delu je zbranost v napadu popustila, vse često sta ekipi sklepali akcije z meti z razdalje.

Nezbrani

Zadar je zadnji dve minuti začel z naskokom štirih točk (74:78), a je Sandi Čebular znižal na 76:78, potem pa je Marinković zgrešil prosta meta, Matic Rebec je poravnal na 78:78. Gostje so zadeli le en prosti met, Ron Curry je bil zbran. Dovolj, da je poskrbel za zmago Dolenjcev.