Krki zatajil met, točke pa v BiH

Košarkarji Krke so z domačim porazom proti Igokei (72:88) prekinil sijajen niz štirih zaporednih zmag v Ligi ABA. Državni prvak BiH je bil boljši v Novem mestu, kjer se je v domači vrsti izkazal Ron Curry. Za goste je Draško Alibijanić prispeval 16 točk.

krka igokea
Točki sta odšli v BiH (foto: Danilo Kesić/kosarka.si)

Uvod v tekmo ni bil slab, Krka je povedla 20:13. Nekaj več kot 1000 navijačev je pričakovalo, da Krkin stroj zmelje goste. A se to ni zgodilo. Več kot pet minut trajajoč strelski mrk v drugi četrtini je v igro vrnil goste, ki so povedli 22:24, na odmor pa so odšli z naskokom devetih točk (35:44). Tudi nadaljevanje ni bilo nič boljše – Igokea je dobila tretjo četrtino z 11:21 in ovrgla vse dvome o morebitnem preobratu.

Dolenjcem je tokrat odpovedal met. Od 40 metov so zadeli le 13 trojk.

V dresu Igokeje se je izkazal Blaž Mahkovic (22 minut, 9 točk, 5 skokov, 1 podaja).