Krki uspelo – navdušila in porazila Fince, glavna tekma v soboto

Rubrika: Eurocup

Tudi košarkarji Krke so dočakali prvo zmago v letu 2016. Doma so s prepričljivo in domiselno igro s 76:70 odpravili finsko Katajo in prekinili niz osmih zaporednih porazov. Zadnjič so se veselili zmage 22.12., ko so v Ligi ABA odpravili Tajfuna.

Pokal Fiba Cup, 5. krog, 27.1.
KRKA – Kataja 76:70 (17:5, 28:22, 10:19, 21:24)
Krka: Tratnik 4 (9 skokov), Ivanov 16 (3 skoki), Rojc 11 (4 podaje), Lalić 18 (4 skoki), Tomić 2 (4 podaje), Mulalič 12 (4 skoki), Dimec 10 (4 skoki), Kastrati 3 (4 skoki).

Silovit začetek

Tokrat so Dolenjci super začeli – 17:2, po prvič četrtini pa 17:5, tudi ob polčasu je domačinom dobro kazalo – 45:27. Nadaljevanje pa ni bilo po novomeških notah – Finci so prišli celo na 53:46, Igor Tratnik pa je ob koncu 30. minute povišal na 55:46.

Jasen odgovor Krke

V 37. minuti je Simpson po podaji Teema Rannikka s trojko znižal na 64:63. Krkin odgovor je bil odločen, s serijo 5:0 so si naredili dovolj plusa za končnico.

V soboto za biti ali ne biti

Ta zmaga pa je pomemben stimulans tudi pred sobotno tekmo, ko Krka rešuje svoje ABA status. V Novo mesto prihaja Igokea, kjer igrata tudi dva ex-krkaša Dušan Katnić in Chris Booker.