Krki uspelo, kar ni Olimpiji in Partizanu

Košarkarji Krke so dosegli tretjo zaporedno, skupaj pa že peto zmago v Ligi ABA. Še drugič zapored se vračajo z zmago z gostovanja – pred dvema tednoma so ugnali Partizan, nocoj pa še z Beograjčani pobrateno Igokeo, ki do gostovanja Krke doma sploh še ni izgubila.

Blestel je Luka Lapornik (15), z raznovrstno igro pa je vnovič navdušil Stefan Sinovec (12 točk, 9 skokov, 3 podaje).

Liga ABA, 8. krog, 8.11.
Igokea – KRKA 54:65 (15:21, 19:15, 12:13, 8:16)
Krka: Tratnik 5, Ivanov 9, Sinovec 12 (9 skokov, 3 podaje), Lalić 5, Katnić 6, Kastrati 11, Dimec 2, Lapornik 15

Dolenjci so suvereno začeli tekmo v Laktaših, v 6. minuti je bilo po košu Luke Lapornika že 5:13. Do konca prve četrtine je Igokea prišla na 15:21, polčas pa je Krka dobila s 36:34.

V 27. in 28.minuti sta trenerja izmenično vzela minuto odmora. Najprej Krkin Ivan Velić, ko je Krka zaostala 43:39. Počitek je pomagal, po seriji 0:5 je minuto odmora terjal še domači strateg Željko Lukajić.

S tremi točkami naskoka (46:49) je slovenski pokalni prvak začel zadnjo četrtino. V petih minutah je bilo rešeno vprašanje zmagovalca. Stefan Sinovec je zadel trojko, Igor Tratnik, Erjon Kastrati in Luka Lapornik so dodali po dve točki za visoko vodstvo Krke 46:58.

Ex-krkaš Aleksandar Ćapin se ni ravno proslavil – v 26 minutah je šestim točkam dodal 2 skoka, izgubil je kar pet žog.