Krki uspela generalka, Rogaška boljša od Heliosa

V petek se je začelo 5. kolo Lige Nova KBM za prvaka. Petrol Olimpija je v domači dvorani visoko ugnala Sixt Primorsko. V soboto je Rogaška premagala Helios Suns, Krka je prišla do zmage v Šenčurju. Obračun med Ilirijo in Šentjurjem bo na sporedu v nedeljo.

Liga Nova KBM za prvak, 5. krog, 31.3.
ROGAŠKA – Helios Suns 90:86 (26:21, 18:14, 10:20, 36:31)
Davis 26 (5 skokov), Nikolič (5 skokov), Drobnjak in Fon (5 podaj) po 12; Močnik 17 (7 podaj), Mahkovic 16 (9 skokov), Shashkov 13.

Približno 800 gledalcev je v Rogaški Slatini videlo lepo in zanimivo košarkarsko predstavo, ki se je končala z zasluženo zmago domačih igralcev z 90:86. Rogaška je tako skočila na pozitiven izkupiček 3-2, Helios Suns pa ima pri 1-4 vedno manj možnosti za uvrstitev v polfinale.

Rogaška je bila večino tekme boljša ekipa, Domžalčani pa so jo ves čas lovili in bili vse do konca v igri za dve točki. Gostje so nadoknadili dvanajst točk zaostanka iz 15. minute (35:23), imeli pred zadnjim delom točko naskoka, v četrti četrtini pa so o zmagovalcu odločale malenkosti.

Rogaška je proste mete izvajala stoodstotno natančno, Helios Suns jih je zgrešil kar deset, od tega šest prvi strelec Lige za prvaka Blaž Mahkovic.

V zadnji četrtini, v kateri je bilo doseženih 67 točk, je Rogaška vodila s 73:67 ali 78:69, zmago pa je reševala v zadnji minuti. Helios se je namreč približal na 84:82, vse dvome o zmagovalcu pa sta razčistila prvo ime tekme Rashun Jarrel Davis (26 točk, indeks 31) s črte prostih metov ter Dragiša Drobnjak s košem za končni rezultat za 90:86.

Sedmega aprila bo Rogaška gostovala pri Petrol Olimpiji, Helios Suns pa bo gostil Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damjan Novaković, trener Rogaške:
Pomembno je, da smo to tekmo zmagali. Čestitam igralcem za borbeno predstavo in se zahvaljujem navijačem za podporo. Vsi v klubu moramo pogledati posnetek te tekme in videti, kaj se je zares zgodilo.

Jovan Beader, trener Helios Suns:
Povsem zaslužena zmaga Rogaške. Mi smo v tekmo vstopili premehko in domačim že v prvi četrtini dovolili, da se razigrajo. V zaključku polčasa smo bili nato še nezbrani s črte prostih metov, tako da smo potem v drugem polčasu porabili veliko energije za povratek. Pri vodstvu za tri smo nato dovolili napadalni skok najmanjšemu na parketu, bili kaznovani s tremi zaporednimi trojkami in tam se je tekma prelomila v korist domačih.

Šenčur Gorenjska gradbena družba – KRKA 85:98 (20:19, 14:32, 29:19, 22:28)
Rebec 21, Pavić 19 (9 skokov), Koljević 12; Dimec 20, Jošilo 17 (7 skokov), Marinelli 15 (8 podaj).

Košarkarji Krke so zabeležili četrto zmago v Ligi Nova KBM za prvaka in ostajajo med glavnimi kandidati za eno od prvih štirih mest oziroma polfinale. Prvo zmago v gosteh so zabeležili v Šenčurju, kjer so bili boljši od Gorenjske gradbene družbe z 98:85.

Novomeščani so zmagali povsem zasluženo, glavni del naloge pa so opravili v drugi četrtini, ki so jo dobili z 32:14.

Ko je Šenčur dobro minuto pred koncem prve četrtine vodil z 20:12, ni nihče pričakoval, da bo imela Krka slabih pet minut pozneje že skoraj dvomestno prednost. S čvrsto obrambo na nosilcih igre Šenčurja – Smiljan Pavić in Dino Murić sta v prvem polčasu skupaj dosegla le šest točk – ter dobro igro pod obročema, kjer sta kraljevala Žiga Dimec in Marko Jošilo, je Krka naredila delni izid 17:0 in si nato že v prvem polčasu priigrala dvajset točk naskoka (51:31).

V nadaljevanje je Šenčur krenil veliko bolj pogumno in agresivno, se hitro spustil pod deset točk zaostanka, v 28. minuti tudi na 57:62, vendar bližje ni prišel. Krka je imela dovolj orožij za obrambo prednosti – Žiga Dimec 20 točk, Marko Jošilo 17 točk, 7 skokov, Paolo Marinelli 15 točk, 8 podaj, na drugi strani pa je bil Jan Rebec (21 točk) ob Smiljanu Paviću (19 točk, 9 skokov) premalo za popoln preobrat.

V šestem kolu 7. aprila bo Šenčur GGD gostoval v Domžalah pri Helios Suns, Krka pa bo gostila Ilirijo.

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
Kljub porazu, so se moji fantje borili do zadnje minute in dihali za ovratnik ekipi Krke. V tretji četrtini smo v obrambi odigrali slabše in to je botrovalo porazu. Hvala navijačem za podporo. Bili so naš šesti igralec.

Simon Petrov, trener Krke:
Veseli me, da smo spet odigrali dobro tekmo. Kljub manjši rotaciji igralcev in manjši krizi v tretji četrtini smo se zbrali in tekmo prevesili v svojo korist.