Krka zmagovito, Izraelci na kolenih

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Krke so na prvi tekmi drugega dela pokala Fiba Cup doma ugnali izraelski Maccabi, 79:76 je bilo. S 17 točkami se je izkazal Stefan Sinovec, eno manj je dosegel Jure Lalić. V taboru gostov je blestel Američan Mark Lyons (22 točk, 5/5 za 3 v prvem polčasu).

Pokal Fiba Cup, drugi del, 1. krog, 16.12.
KRKA – Maccabi Rishon 79:76 (20:23, 22:21, 17:15, 20:17)
Krka: Ivanov 3, Sinovec 17 (7 skokov, 6 podaj), Rojc 12 (5 podaj), Lalić 16 (7 skokov), Mulalić 5 (5 skokov), Dimec 4, Lapornik 13, Kastrati 9.

Vrnili so se v igro

Maccabi Rishon je dobro začel tekmo v Novem mestu ,v 9. minuti je bilo 13:22. Z nekaj boljšo obrambo ter zbranostjo v napadu so Žiga Dimec, Erjon Kastrati in Luka Lapornik s serijo 7:1 poskrbeli za smiselno nadaljevanje.

Kar 20 točk ex-Zadrčana

Tudi polčas je pripadel gostom, 42:44 je bilo. Za domačin je bil nerešljiva uganka Mark Lyons, ki je v prvem polčasu dosegel 20 točk (5/5 za 3).

Lyons je pri rezultatu 42:48 dosegel svoj zadnji (!) koš na tekmi, pred zadnjo četrtino pa je bil rezultat poravnan na 59:59. Gostje so po seriji ušli na 61:64. Krka je vrnila milo za drago in povedla 70:66.

Pomemben skok Mulalića

Slabi dve minuti koncem je imela pri 75:69 napad, Sinovec pa odprt met za tri. Zgrešil je, gostje so znižali na 75:72. Sinovec pa se ni dal – z mirnim izvajanjem prostih metov je vnovič prinesel zmago Krki. Ob tem velja izpostaviti še pomemben skok Mirka Mulalića, ki je 43 sekund pred koncem ujel žogo v napadu po zgrešenem metu Sinovca.