Krka zmagala, Mihevc voščil za novo leto

V petek je bilo v Novem mestu odigrano še zadnje srečanje v letošnjem koledarskem letu. Krka in Helios Suns sta odigrala zaostalo tekmo 9. kola. Boljši so bili Novomeščani, ki so zmagali z rezultatom 78:67.

Liga Nova KBM, 9. krog, 30.12.
KRKA – Helios Suns 78:67 (15:15, 18:23, 19:16, 26:13)
Čebular 15, Rebec 14 (7 podaj, 4 prid. žoge), Elliott 13 (8 skokov); Atanacković 15 (10 skokov), Kyzlink 13, Jones 12.

V zaostali tekmi devetega kola so košarkarji Krke premagali Helios Suns z 78:67 in vpisali deveti par točk oziroma petega na zadnjih šestih tekmah, ki jih je popeljal na drugo mesto razpredelnice.

Z zaostalo tekmo se je za leto 2016 končala Liga Nova KBM. Domžalčani se je ne bodo spominjali z veseljem, saj so v zadnjih desetih minutah zapravili zmago. Do tedaj so bili večino časa v ospredju, ko so se začele odločilne minute, pa je Krka pokazala več zbranosti in natančnosti ter izkoristila manko gostov pod obročema. Ključni so bili koši Sandija Čebularja (15 točk) in Matica Rebca (14 točk, 7 podaj) na začetku zadnje četrtine, ki so tehtnico nagnili na domačo stran (66:54).

Pri gostih, ki ob tekmi manj in izkupičku 7-4 zasedajo sedmo mesto na lestvici, je Simo Atanacković dosegel dvojnega dvojčka (15 točk, 10 skokov), v vrstah Krke pa sta poleg omenjenih dvomestno število točk dosegla še Dominique Elliott (13 točk, 8 skokov) ter Duško Bunić (10).

Tekmovanje se bo za Krko nadaljevalo 6. januarja z gostovanjem v Podčetrtku, za Domžalčane pa dan kasneje, ko je v Laškem na sporedu naslednji derbi Lige Nova KBM.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Dejan Mihevc, Krka: “Čestitke fantom za zmago. Zavedali smo se, da bo tekma težka. Ključne so bile zadnje minute tretje četrtine, ko smo obrambo res odigrali na visoki ravni. Takrat smo začeli s preobratom, nato pa v zadnji četrtini nadaljevali s pametno igro in izkoriščali svoje prednosti ter po mojem mnenju zasluženo zmagali. Ob tej priložnosti bi rad vsem našim navijačem in ljubiteljem košarke zaželel srečno in uspešno prihajajoče novo leto.”