Krka z zmago pokvarila rojstni dan predsednika Olimpije

Pred 800 gledalci je Krka v 1. krogu Lige Nova KBM prepričljivo opravila z Unionom Olimpijo (80:91). V domači vrsti se je izkazal Brandon Jefferson (20 točk, 4 podaje), v taboru Krke pa vnovič Marko Luković (19 točk, 6 skokov, 3 podaje).

Le za Ligo Nova KBM

Tekma je zavoljo nesporazuma med Ligo ABA in KZS-jem štela le za točke domačega prvenstva. Ekipi se bosta za točke regionalne lige pomerili 5.12. takisto v Stožicah.

Griljc in Križnar

Obračun, derbi vseh derbijev, sta spremljala tudi podpredsednik KZS Gregor Griljc in namestnik generalnega sekretarja ter poslovni direktor KZS Aleš Križnar.

Liga Novak KBM, 1. krog, 3.10.
Union Olimpija – KRKA 80:91
UOL: Bubnič 4, Hrovat 9 (5 skokov, 4 podaje), Jefferson 20, Mesiček 13 (3 podaje), Milošević 12 (6 skokov), Barbarič 5, Janković 8 (7 skokov), Mulalič 3, Oliver 6 (7 skokov).
Krka: Rojc 6 (4 skoki, 5 podaj), Dimec 11, Čebular 12 (5 skokov, 3 podaje), Luković 19, Rebec 14 (4
podaje), Curry 12 (4 podaje), Kastrati 8 (3 podaje), Elliot 8.

Pogumni Mihevc

Krka je boljše začela tekmo in hitro povedla 0:3, Dejan Mihevc pa je v 1. peterko hrabro postavil 17-letnega Miho Škedlja (6,5 minute in dve podaji). Olimpija je odgovorila s serijo 8:2, v 4. minuti pri 8:5 pa so zmaji zadnjič vodili.

Le do 23:27

Potem se je Krka razlila po Stožicah – po prvi četrtini je bilo 14:23, po prvem polčasu pa 29:51. Zmaji so najbližje prišli sredi druge četrtine, ko je kapetan Olimpije Mirko Mulalić zadel svojo edino trojko za 23:27. Dolenjci so odgovorili silovito – s serijo 0:15.

krka uol

Odgovor na vse

V tretji četrtini so skušali domačini na „horuk“, a je imela Krka vsakič odgovor, tudi na consko obrambo, ki se jo je trener Olimpije Gašper Okorn prečesto posluževal.

S to zmago je Krka pokvarila slavje v Stožicah, saj ravno danes svoj rojstni dan slavi Olimpijin predsednik (v odstopu) Jani Möderndorfer.