Novomeški košarkarji so se vnovič izkazali – po slabem uvodu v sezone so premagali Cedevito, nocoj pa so sredi Beograda z norim metom Mirka Mulalića zrušili Partizan, 69:70 je bilo.

Izjemen met Mirka Mulalića:

51:53

Krki je pripadla prevzeli domačini, ki so povedli 33:23, 38:28. V 26. minuti so Dolenjci prek Mateja Rojca prišli na 49:45. V 29. minuti je Krka povedla – po podaji Stefana Sinovca je trojko za 51:53 zadel Mulalić.

Velić velel, naj verjamejo

Tekma se je odločila v zadnji minuti. Partizan je že vodil 68:65, Sinovec je znižal na 68:67. Potem je Tratnik naredil pametno osebno napako, čeprav se Sinovec s tem ni povsem strinjal. Ves čas pa je med minutami odmora trener Krke Ivan Velić poudarjal svojim igralcem, naj verjamejo v uspeh.

To se je zgodilo – Cvetkoviću je zadrhtela roka. Krki so pri 69:67 ostale na voljo tri sekunde. Mulalić je stekel prek terena, skočil in izstrelil. Več kot 4000 navijačev v Pioniru je utihnilo.. Sodniki so pogledali video in potrdili koš, veselje Novomeščanov se je lahko začelo.

Vse skupaj je dobra napoved za sredo, ko Krka doma proti Portu začne evropsko sezono.