Krka z dvokorakom v polfinale

Košarkarji novomeške Krke so prvi polfinalisti te sezone Lige Nova KBM. Po novem zanimivem in tesnem obračunu s Šenčurjani so bili od njih še v drugo boljši, tokrat z 81:74. Na svoje naslednje nasprotnike bodo morali počakati do torka, ko bo na sporedu tretja, odločila tekma med Helios Sunsi in Rogaško.

Liga Nova KBM, četrtfinale, 2. tekma, 14.5.
Šenčur GGD – KRKA 74:81 (19:19, 19:22, 21:21, 15:19) (0:2 v zmagah)
Pavič 15 (10 skokov), Špan in Jokić po 13; Sinovec 14 (4 podaje), Ivanov 12.

Košarkarji Krke so prvi polfinalisti Lige Nova KBM. Na drugi četrtfinalni tekmi so v gosteh premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo in se v nadaljevanje prvenstva uvrstili z 2:0 v zmagah. Njihov naslednji tekmec bo zmagovalec dvoboja med Rogaško in Helios Suns, ki bo znan po odločilni torkovi tretji tekmi.

Novomeščani so si s hitrim napredovanjem zagotovili teden dni počitka oziroma priprave na naslednje izzive. Polfinalni tekmi sta na sporedu v soboto, 21. maja.

Četudi so se Gorenjci v četrtfinale prebili kot osmouvrščena ekipa, so se na obeh tekmah enakovredno kosali z zasedbo Vladimirja Anzulovića. V Novem mestu so izgubili s 74:78, tokrat pa je bilo 81:74.

Gostje so tekmo v svojo korist odločili šele v zadnji četrtini. Do tedaj sta bili ekipi izenačeni, v ključnih minutah pa je Krka pokazala več zbranosti, predvsem pa širši nabor igralcev, ki so z natančnimi meti naredili delni izid 8:0 in prišli do prednosti 73:62, ki jim je omogočila mirno končnico.

Krka se je znova izkazala s kolektivno igro – med strelce se je vpisalo deset igralcev, pet pa jih je imelo dvomestno število točk, medtem ko je bil na drugi strani prvi strelec in skakalec tekme Smiljan Pavić s 15 točkam in 10 skoki.

Vladimir Anzulović, trener Krke:
“Čestitke fantom za zmago. Odigrali smo veliko bolj zbrano kot na prvi tekmi in to nam je prineslo zaslužen uspeh.”