Krka z Armsteadom in trojkami ujela in prehitela Olimpijo

Košarkarji Krke so po preobratu na Superpokalni tekmi v Šenčurju z 68:65 ugnali Union Olimpijo in se tako veselili prve lovorike v novi sezoni. Najbolj zaslužen za zmago Dolenjcev je bil Malcolm Armstead, dosegel je 23 točk in zasluženo prejel naziv najkoristnejšega igralca tekme. Krka je tako četrtič v zgodovini kluba postala slovenski superpokalni zmagovalec, Union Olimpija pa ostaja pri sedmih tovrstnih lovorikah.

Krka je do naslova prišla v zadnji četrtini, ko ji je uspelo s trojkami zrežirati preobrat in izničiti deset točk prednosti, ki so jih imeli Ljubljančani v 34. minuti (57:47). Do te razlike je Union Olimpija prišla zahvaljujoč delnemu izidu 20:2 med 27. in 34. minuto. A očitno so se varovanci trenerja Aleša Pipana, ki so sicer bitko pod obročema dobili kar z 51:29, prehitro sprostili, predvsem pa niso znali zaustaviti dveh ključnih igralcev Krke, Malcolma Rayja Armsteada, ki je s 23 točkami zasluženo postal najkoristnejši igralec Superpokala, ter Jasmina Hukića.

V zadnji četrtini zadevali le Armstead, Hukić in Mulalić

Ameriški organizator igre je v zadnji četrtini dosegel deset točk, kapetan Hukić pa osem, a vse v odločilnih zadnjih petih minutah. Osemnajsta točka Armsteada je bila trojka za 52:57, Hukić je zadel za 56:59, ista igralca pa sta bila izza polkroga natančna še za 59:62 in vodstvo s 63:62 minuto in 40 sekund pred koncem. Piko na i je 37 sekund pred koncem postavil Mirko Mulalić z deseto trojko Krke na tekmi.

Marinović in Hrovat zgrešila za podaljšek

Union Olimpija je imela zadnji napad za izenačenje, vendar poskusa Marka Marinovića in Gregorja Hrovata, sicer najboljšega strelca Uniona Olimpije (15 točk), ob Dinu Muriću (14 točk, 12 skokov), nista našla cilja.

Na vrsti ABA Liga

Obe ekipi konec tedna čaka začetek ABA Lige. Ljubljančani v petek gostujejo v Zagrebu pri prvakinji Ciboni, Krka pa v soboto pričakuje lansko finalistko Cedevito.