Krka varčevala moči za Ligo ABA, Dimec in Polutak izkoristila minute

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Krke so s porazom sklenili nastope v Evropi, zdaj pa se ekipa trenerja Vladimirja Anzulovića posveča regionalni ligi in zagotovitvi obstanka. Ob porazu proti Asvelu je svojo priložnost dobro izkoristil Žiga Dimec (10 točk, 4 skoki), pri gostih je David Andersen tekmo sklenil pri 13 točkah.

rebec dimec

Asvel je prišel v Novo mesto po zmago in jo tudi dobil, naključju niso prepustili ničesar. Da jih zanima le zmaga, so dali vedeti v prvem polčasu, vse pa so podkrepili še v tretji četrtini (5:10). Kar osem minut Dolenjci v drugem polčasu niso dosegli koša. Tudi zato, ker je trener odpočil prvega strelca ekipe Jureta Lalića, ki ga bo Anzulović potreboval na prihodnjih tekamh Lige ABA (Sutjeska, Cibona, Crvena zvezda, Mega Leks).

Je pa zato dostojno minutažo dobil Imran Polutak (12 minut, 6 točk, 2 skoka).

Pokal Fiba Cup, drugi del, 6. krog, 3.2.
Krka – ASVEL 51:67 (18:21, 12:14, 5:10, 16:22)
Krka: Tomić in Polutak po 6, Dimec 10 (4 skoki), Rebec 8 (3 podaje), Lapornik in Mulalić po 5, Tratnik in Rojc po 3, Kastrati 3 (6 skokov).