Krka v zadnjih 100 sekundah strla odpor žilavih Gorenjcev

Krka je težje od pričakovanja strla odpor Šenčurja, 78:74 je bilo na koncu. Dolenjci so levji delež posla opravili v zadnji četrtini, ki so jo dobili z 18:9. Domačine je reševal vnovič Luka Lapornik (19 točk), s 14-imi se mu je pridružil Boban Tomić. Jure Eržen in Jan Špan sta jih dosegla po 15 za goste, ki so imeli tako kot domačini bučno podporo s tribun.

Liga Nova KBM, četrtfinale, 1. tekma, 11.5.
KRKA – Šenčur GGD 78:74 (23:29, 19:14, 18:22, 18:9)
(Lapornik 19, Tomić 14, Ivanov 13; Eržen in Špan po 15)

Gostje so huronsko začeli obračun in hipoma povedli 2:16. Domači trener Vladimir Anzulović je segel po minuti odmora, opravil je še dve menjavi, četrtina pa je pripadla gostom. Ki so Dolenjcem, šestkratnim zaporednim prvakom lige za prvaka, zapretili še v tretji in zadnji četrtini, ko so ušli na +12 (50:62).

Zadnjič so Gorenjci vodili v 37. minuti, Krka pa je odigrala zrelo v zadnjih 100 sekundah. Jure Lalić je zadel za 75:72, gostje so zapravili žogo, Ive Ivanov pa je prispeval še dve točki. Zbran pa je bil tudi pri prostih metih – za končnih 78:74.