KRKA v končnico s prvega mesta

Košarkarji Krke so dve koli pred koncem že osvojili prvo mesto v Ligi Telemach za prvaka. Z zmago proti Rogaški (75:70) so si tako priborili prednost domačega parketa skozi končnico ter mesto v prihodnji sezoni Lige ABA.

Sprva je v Rogaški Slatini kazalo na zanesljivo zmago izbrancev gostujočega trenerja Aleksandra Džikića, ki so vodili že z 39:20, ob polčasu pa s 47:35. V prvi polovici drugega polčasa so močno popustili, tako da so jim gostitelji, ki so tretjo tretjino dobili z izidom 16:5, povsem zadihali za ovratnik. V odločilni zadnji četrtini so Novomeščani vendarle uveljavili svojo prednost v igralskem kadru ter po dramatični in izjemno razburljivi končnici zmagali s 75:70.

LIGA TELEMACH ZA PRVAKA, 8. KOLO:

Sreda, 22. aprila:

Rogaška – KRKA 70 : 75 (16:26, 19:21, 16:5, 19:23)

Statistični podatki bodo na voljo kasneje.

Krka je z zmago v Rogaški Slatini zadržala vodilno mesto in dosegla šesto zmago v ligi za prvaka, medtem ko je domača zasedba doživela tretji zaporedni poraz. Domača zasedba je pred današnjim obračunom z državnimi prvaki iz dolenjske prestolnice igrišče zapustila sklonjenih glav na minulih dveh tekmah z Zlatorogom in Tajfunom.

Sprva je kazalo na zanesljivo zmago izbrancev gostujočega trenerja Aleksandra Džikića, ki so si po prvem polčasu priigrali prednost 12 točk (47:35). V prvi polovici drugega polčasa so močno popustili, tako da so jim gostitelji, ki so tretjo tretjino dobili z izidom 16:5, povsem zadihali za ovratnik. V odločilni zadnji četrtini so Novomeščani vendarle uveljavili svojo prednost v igralskem kadru ter po dramatični in izjemno razburljivi končnici zmagali s 75:70.

UNION OLIMPIJA – Zlatorog Laško 82 : 60 (22:13, 19:13, 24:13, 17:21)
(Kanacević 20 in 9 skokov, Omić 14 in 12 skokov; Lapornik 16, Zagorac 15)

Varovanci Memija Bečirovića so v osmem kolu lige za prvaka doma le premagali Zlatorog z 82:60. Medtem ko je bil Zlatorog v letošnjem prvenstvu kar dvakrat boljši od ljubljanske zasedbe, obakrat sicer na domačih tleh, so tokrat košarkarji iz prestolnice le našli recept, kako premagati štajersko ekipo.

Ljubljančani so bili vseskozi boljši nasprotnik, že na prvi odmor so odšli z devetimi točkami prednosti. Tudi v drugi četrtini so Ljubljančani nadaljevali svoj nalet, njihova prednost je narasla že na petnajst točk.

Ljubljančani so tudi v tretji četrtini zadržali primat na igrišču, Laščani niso našli načina, kako bi se približali, na koncu je piko na i visoki zmagi postavil Aleksandar Ponjavić. Z dvajsetimi točkami je bil na koncu tekme v dresu zmajčkov najboljši Halil Kanačević, medtem ko je za Zlatorog Miha Lapornik dosegel 16 točk.

V devetem kolu lige za prvaka bo Union Olimpija 25. aprila gostovala pri Rogaški, isti dan bo Zlatorog gostoval pri Tajfunu.

GROSBASKET – Tajfun 63 : 57 (12:14, 20:11, 16:17, 15:15)
(Tomić 21 , Jerman 12; Clark 21, Lelić 11)

VEČ SLEDI…

LIGA TELEMACH ZA OBSTANEK, 8. KOLO:

Elektra Šoštanj – PORTOROŽ 65 : 84 (15:19, 19:21, 15:24, 16:20)
(Cohn 16, Hasić 15; Hodžić 20, Besedič 17)

Košarkarji Elektre doma niso presenetili Portoroža, ki je v gosteh prišel do nove zmage v ligi za obstanek. Šoštanjčani ostajajo pri dnu lestvice za obstanek, Primorci pa so v varnih vodah.

Toda tekma ni bila tako enosmerna. Domači so prvo četrtino izgubili, v drugi pa naredili preobrat. V tretji četrtini pa so gosti začeli upravičevati vlogo favorita, blestela sta predvsem Jure Besedič in Nejc Buda, in prišli do odločilne prednosti.

Domači tudi v zadnjem delu tekme niso našli recepta, kako ustaviti nalet gostov, ki so v zadnjih desetih minutah zapečatili usodo gostiteljev. Gostje so na koncu leteli predvsem na krilih razpoloženega Alena Hodžića z 20 točkami, medtem ko so domači priključek držali s Travisom Cohnom, ki je tekmo končal s 16 točkami.

Elektra Šoštanj bo v 9. kolu lige za obstanek 25. aprila gostila Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo, Portorož pa bi moral gostiti Maribor, ki pa je izstopil iz lige

Šenčur Gorenjska Gradbena Družba – HELIOS SUNS 67 : 74 (15:17, 19:20, 17:17, 16:20)
(Blaževič 16, Pavić 13; Močnik 15, Morina in Vončina po 12)

Vodilni Domžalčani so dosegli že peto zaporedno zmago, njihova zadnja žrtev pa so bili tekmeci iz Šenčurja, ki so navzlic porazu zadržali tretjo mesto v ligi za obstanek.

V prvi polovici tekme so bili gosti bolj ali manj vseskozi v rahli rezultatski prednosti, a so jih gostitelji v nadaljevanju ujeli in v 36. minuti povedli z 49:44. A Domžalčani so hitro vzpostavili ravnotežje in ujeli gostitelje, v nadaljevanju pa nekoliko odločneje pohodili stopalko za plin in si v 32. minuti priigrali lepo prednost osmih točk (59:51).

Dobro minuto pred koncem je kazalo na njihovo zmago (68:59), a se je pri gostiteljih razigral Anel Blažević, po njegovih petih zaporednih točkah so se Gorenjci približali na 64:68, za kaj več pa jim je zmanjkalo znanja in moči.

V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Blažević s 16 točkami, v gostujoči pa je Jan Močnik 15 točkam dodal še pet podaj.

Domžalska zasedba bo v prihodnjem kolu gostovala na Polzeli, ekipa iz Šenčurja pa v Šoštanju. Obe tekmi bosta v soboto, 25. aprila.