Krka v 20 sekundah nadoknadila -6 in prišla do podaljška

Košarkarji Sixt Primorske so še 38 sekund do konca rednega dela srečanja proti Krki vodili s šestimi točkami razlike, nato pa je Novomeščanom uspel preobrat. V podaljšku so imeli več moči sedemkratni državni prvaki, ki so zabeležili dvanajsto zmago v tej sezoni. 15. kolo Lige Nova KBM se bo nadaljevalo v petek.

krka 01

Liga Nova KBM, 15. krog, 18.1.
Sixt Primorska – KRKA 93:98 (16:20, 32:18, 18:18, 21:31, 6:11)* po podaljšku
Franklin 26, Morina 12, Kosi 11; Luković 18 (8 skokov, 9 podaj), Curry 17 (6 skokov), Rojc 12 (7 skokov).

Košarkarji Krke so po neverjetnem preobratu v zadnjih sekundah rednega dela prišli do šeste zaporedne zmage v Ligi Nova KBM in se hkrati Sixt Primorski oddolžili za minimalni poraz na prvi tekmi v Novem mestu. Novomeščani so se z izkupičkom 12-3 po nepopolnem 15. krogu prebili na vrh razpredelnice.

Trener Aleksander Sekulić in igralci Sixt Primorske bodo še dolgo žalovali za zapravljeno priložnost. Tekmec je bil večkrat v izgubljenem položaju, potreben je bil le zaključni udarec. Prvič v 35. minuti, ko so imeli prednost 77:64. Ta jim ni zadostovala, saj v naslednjih petih minutah niso dosegli koša iz igre, tako da se je Krka z delnim izidom 13:2 približala na 79:77.

Drugič so bili gostje v izgubljenem položaju 56 sekund pred koncem, ko je semafor kazal rezultat 85:78. A najboljši igralec Krke Marko Luković (18 točk, 9 podaj, 8 skokov) je iz nemogočega položaja zadel trojko upanja. Še vedno pa je imela Sixt Primorska 38 sekund pred iztekom rednega časa prednost šestih točk (87:81). Sledil je niz neverjetnih napak in dve ukradeni žogi Matica Rebca, ki sta Krki omogočili izenačenje na 87:87. Domači so vseeno krenili v zadnji napad za zmago, toda poskus prvega strelca tekme Troyja Franklina (26 točk, trojke 6:9) ni našel cilja.

Gostitelji so bili v podaljšku v šoku, gostje pa so darilo vzeli in iz Kopra odnesli dve točki, ki bi jih domači bolj potrebovali v boju za uvrstitev v Ligo za prvaka.

V 16. kolu Krko doma čaka derbi z Rogaško (25. 1.), Sixt Primorsko pa gostovanje na Polzeli (30. 1.).