Krka utišala Čačak!

Košarkarji Krke so prvi polfinalisti 2. divizije Lige ABA! V polfinalu so Novomeščani s 86:82 porazili Borac in sedaj čakajo drugega finalista, ki je dve uri kasneje postal koprski Sixt Primorska.

V dresu Krke se je z 20 točkami in šestimi podajami izkazal Paolo Marinelli, dvojni dvojček (13+13) je k zmagi dodal Marko Jošilo.

V domači vrsti se je z 21 točkami izkazal Nikola Pešaković.

Tekma je bila prekinjena v prvi četrtini, saj je v dvorani zmanjkalo elektrike.

Borac ušel na 36:29

Krka je suvereno začela tekmo proti ekipi, ki jo je premagala pred tednom dni. Varovanci trenerja Simona Petrova so povedli 7:12. Po dveh minutah odmora in težavah z elektriko je četrtina pripadla domačim – 24:21. v 23. minuti je bilo 29:29. Temu je sledial mini kriza v napadu, šest žog je šlo mimo koša, krkaši so izgubili še dve, kar je bilo dovolj, da je Borac povedel 36:29. Publika je bila na nogah, ploskala sta tudi legendarni Duda Ivković in Dejan Tomašević, ki sta spremljala tekmo z VIP tribune.

Zabijanje Cinca

Domačini so odšli na odmor z naskokom osmih točk (47:39). Kot da je odmor dobro del Krki. Dino Cinac je v prvem napadu ukradel žogo Marku Marinoviću in zabil za 47:41 ter napovedal „comeback“ Dolenjcev!

Đapa kapetansko

V 29. minut je na svoj račun prišel kapetan Dalibor Đapa. Po zgrešenem mestu je ujel žogo (Krka je spet silovito dobila skok!), potem s finto vrgel iz igre obrambo in zadel za novo vodstvo Krke 60:61.

Skoraj usodni prosti meti

Krka je šla v zadnjih deset minut s točko naskoka, ki ga je iz minute v minuto plemenitila! V 37. je bilo 71:78, +7 tudi v 39. (74:81) in 40. (76:83). V zadnji minuti so krkaši zgrešili kar pet prostih metov, črno serijo je za 82:84 prekinil kapetan Đapa.

Borac je pri 80:83 grizel dalje! S svojo obrambo so prisili Jošila na izgubljeno žogo, Petrov pa je pametno segel po minuti odmora, da umiri svoje fante! Krka je za tem naredila hitro osebno napako, Marinović pa znižal na 82:83.

Roke so se zatresle tudi domačemu asu Balabanu, zmago Krke pa je potrdil Marinelli z dvema prostima metoma. To je storil igralec, ki ga na začetku sezone ni hotel nihče. Simon Petrov pa je v njem našel igralca, ki diriga Krkini ekipi.