Krka tudi prek Rogaške, Zlatorog poglobil krizo oslabljenega prvaka

V soboto sta bili v Ligi Nova KBM za prvaka odigrani preostali tekmi 4. kola. Zlatorog je na domačem parketu ugnal Tajfuna (79:68), Krka pa se je prebila do zmage nad Rogaško (78:68). Slatinčani so v tej sezoni državnega prvenstva prvič klonili pred domačimi navijači.

Dolenjci so do 3. zmage prišli v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 16:24. Prednjačil je dvojec Luka Lapornik&Ive Ivanov, ki sta dosegla 17 oz. 14 točk.

Laščani še naprej ostajajo neporaženi v domači dvorani, kjer so levji del posla opravili že v prvi četrtini (33:17). Jamar Abrams je bil z 18 točkami prvi strelec Laščanov, eno manj je dodal Miha Vašl, pri gostih se je s 15 točkami izkazal Tomaž Bolčina. Sandi Čebular ima težave z gležnjem, Domen Bratož s tetivo. Prvo tekmi po težavah s kolenom pa je odigral Emir Zimić.

Že med tednom so Ljubljančani visoko odpravili Helios Sunse.