Krka sredi Tivolija povedla 2:1 v zmagah

V petek je bila na sporedu tretja finalna tekme Lige Nova KBM med Petrolom Olimpijo in Krko. V Hali Tivoli so se druge zaporedne zmage v finalu s 83:67 veselili Novomeščani, ki so tako povedli z 2:1 v finalni seriji, ki se igra na tri zmage. Četrto srečanje finala bo na sporedu v nedeljo v Novem mestu.

Liga Nova KBM, finale, 3. tekma, 25.5.
Petrol Olimpija – KRKA 67:83 (13:33, 18:17, 23:10, 13:23) [1:2]
(Oliver 12 (8 skokov), Badžim 11, Kastrati 10; Marinelli 22, Jošilo 16 (13 skokov), Cinac (5 skokov) in Zagorac po 11)

Košarkarji Krke potrebujejo še eno zmago, da osmič postanejo državni prvaki. Tretjo tekmo finala Lige Nova KBM proti Petrolu Olimpiji v Tivoliju so zasluženo dobili s 83:67.

Novomeščani, ki so nazadnje pokal za državnega prvaka dvignili 2014, lahko novo lovoriko osvojijo v nedeljo, ko se bo četrta tekma v dvorani Leona Štuklja v Novem mestu začela ob 20. uri. V primeru izenačenja na 2:2 je odločilna peta tekma predvidena v torek, 29. maja ob 18. uri v Stožicah.

Izbranci trenerja Simona Petrova so po porazu na prvi tekmi finala, ki so jo izgubili z 21 točkami razlike, v nadaljevanju finala pokazali povsem drug obraz. Drugo tekmo v Novem mestu so dobili po razburljivi končnici, v tretji sredi Ljubljane pa so branilce naslova nadigrali v vseh pogledih.

Novomeščani so svojo namero, da pokorijo Ljubljano, pokazali že v uvodnih minutah. Ob agresivni obrambi so domačine pustili brez koša več kot štiri minute in pol ter povedli s 14:0. A to je bil šele začetek šoka za zbrano publiko v Tivoliju; Krka je ob koncu prve četrtine vodila s 33:10, najvišjo prednost pa je dosegla pri 40:16.

V nadaljevanju so domači pokazali več volje in agresivnosti, vendar se želji in taktični postavitvi gostov niso znali zoperstaviti. Dvakrat so prišli na šest točk zaostanka – nazadnje ob koncu tretje četrtine, nato pa je Krka s consko postavitvijo obrambe, predvsem pa z žarom in kolektivno igro znova prevzela vajeti igre v svoje roke in tekmo zanesljivo pripeljala do konca.

Krka, ki je na prvi tekmi izgubila skok s 33:50, je prvič v tem finalu dobila bitko pod obročema (37:32), napravila je manj napak (11:12), hkrati pa bila kljub omejenemu igralskemu kadru bolj učinkovita. Večino tekme je odigrala s sedmimi igralci, med katerimi so bili štirje v dvomestnih številkah.

Paolo Marinelli je izstopal z 22 točkami (trojke 2:3, met iz igre 10:19), Marko Jošilo je zbral 16 točk in 13 skokov, po enajst točk pa sta dosegla Saša Zagorac (met iz igre 4:6) in Dino Cinac (trojke 3:3). Pri domačih je bil prvi strelec Devin Oliver z 12 točkami (8 skokov).