Krka sredi Stožic porazila Olimpijo

Košarkarji Krke so v naletu (9. zmaga v zadnjih desetih tekmah!), padel je tudi državni prvak Petrol Olimpija. V Stožicah so Dolenjci pred peščico gledalcev s 85:81 porazili zmaje. Žiga Dimec je prispeval 18 točk, Maj Kovačevič 17 za Krko. V domači vrsti se je izkazal Devin Oliver (20).

Liga Nova KBM, 11. krog, 21.12.
Petrol Olimpija – KRKA 81:85  (18:18, 19:17, 19:21, 25:29)
Petrol Olimpija: Špan 6, Hrovat 9 (5 podaj), Badžim 8, Oliver 20 (11 skokov, 4 podaje), Morgan 10 (7 skokov), Lorbek 8, Barbarič 6, Bubnič 4, Battle 10.
Krka: Osolnik 3 (3 skoki), Dimec 18 (8 skokov, 4 podaje), Marinelli 13, Jošilo 8 (11 skokov, 3 podaje), Cinac 11, Bratož 15 (3 podaje), Kovačevič 17 (5/12 za 3).

Krkina serija

Krka je po izenačeni tekmi (56:56 po 30 minutah) na začetku zadnje četrtine začutila, da lahko to tekmo dobi in še popravi nekoliko slabše mesto v domačem prvenstvu. V 181 sekundah nadaljevanja so Novomeščani naredili serijo 0:11 in šli na 56:67. Kar sedem od 11 točk je prispeval Domen Bratož, ki je verjetno pokazal najboljšo partijo v tej sezoni. Ljubljančani so se vrnili v igro – po tem so letos znani. Za razliko od lige prvakov in tekme proti Strasbourgu se jim to pot ni izšlo.

1:25 do konca je Devin Oliver sicer zadel trojko in naredil tekmo zanimivo – na semaforji pa 76:79. Na koncu so bili tudi gostje dovolj zbrani, da niso izpustili priložnosti iz rok in domov odšli s pesmijo na ustih.

Kaj pravi statistika?

Krka je imela slabši met iz igre. Za Dolenjce bi bili lahko usodni tudi prosti meti, kar devet so jih zgrešili. So pa zato gostje dosegli štiri trojke več kot domačini. Ekipi sta bili precej poravnani tudi pri skoku (31+18) Vs (32+15) in podajah (18 Vs 15).