Krka sama na vrhu

Košarkarji Krke so se s trinajsto zmago zavihteli na vrh Lige Nova KBM. Tokrat so bili boljši od Rogaške, proti kateri so niz zmag podaljšali na sedem. Rogaška je klonila prvič po šestih zaporednih zmagah, kljub vsemu pa še naprej ostaja povsem blizu vrha lestvice Lige Nova KBM.

krka lukovic

Liga Nova KBM, 16. krog, 25.1.
KRKA – Rogaška 83:76 (20:22, 23:14, 19:26, 21:14)
(Curry jr. (6 skokov) in Luković (10 skokov) po 13, Elliott 11; Ferme 19, Grušovnik 13, Johns 12 (10 skokov))

V prvem polčasu tekme smo spremljali dokaj izenačeno predstavo, do prednosti sedmih točk pa so prišli košarkarji Krke. Tretjo četrtino so nato precej bolje odigrali gostje, zadnjih deset minut pa se je tako začelo ob rezultatu 62:62.

Navkljub navidez suvereni zmagi je Krka do dveh točk prišla šele v samem zaključku tekme, v 37. minuti so denimo domači vodili le s tremi točkami razlike. Z zbrano igro so nato Novomeščani vendarle prišli do novih dveh točk, končni rezultat srečanja je bil 83:76.

Najboljša strelca pri domači zasedbi sta bila Curry jr. in Luković, ki sta dosegla po 13 točk, pri Rogaški jih je Ferme dosegel 19.

V 17. kolu bo Krka gostila Tajfun (1. februar), Rogaška pa Hopse (4. februar).

Izjavi trenerjev po tekmi:

Dejan Mihevc, trener Krke:
Čestitke fantom za zmago. Ta je v tem trenutku najpomembnejša. Vedeli smo, da je Rogaška neugoden nasprotnik, da so v izjemni formi in da bo tekma težka. Dobro smo odprli tekmo, a smo bili potem v napadu premalo zbrani in smo tako zgrešili kar nekaj odprtih metov izpod koša. Mučili smo se celo tekmo, a na koncu le odigrali, kot je treba, hkrati pa tudi zasluženo zmagali.

Damjan Novakovič, trener Rogaške:
“Tekmo smo izgubili predvsem zaradi slabega skoka, še posebej v napadalnem segmentu igre. Imeli smo svoje minute, v katerih smo bili boljši tekmec, na koncu smo si priigrali tudi možnost, da bi tekmo obrnili v našo korist, a nam to žal ni uspelo. Serija zmag je sedaj končana, vsekakor pa smo pripravljeni, da že na naslednji tekmi začnemo z novo.”