Krka s 1. mesta v polfinale, Laščani blizu presenečenja v Tivoliju

V sredo je bilo na sporedu 9. kolo Lige Nova KBM za prvaka. Krka je na Tekmi kola ugnala Rogaško, Hopsi so bili boljši od Helios Suns, Olimpija je premagala Zlatorog.

Lestvica po 9. krogu:
Krka 8-1. Rogaška 9-2, UOL, Hopsi in Zlatorog po 4-5, Helios Suns 0-9

Liga Nova KBM za prvaka, 9. krog, 26.4.
Rogaška – KRKA 68:72 (15:17, 15:14, 19:20, 19:21)
Ferme 16, Drobnjak 13 (5 skokov), Davis 11 (6 podaj); Čebular 18, Dimec 14 (10 skokov), Curry 10 (5 skokov).

Derbi vodilnih ekip v predzadnjem kolu Lige Nova KBM za prvaka so dobili košarkarji Krke, ki so si tako zagotovili najboljše izhodišče za izločilne boje oziroma polfinale in morebitno finale. Novomeščani so Rogaško premagali tako doma kot danes v gosteh, tako da prvega mesta na morejo izgubiti, tudi če ne bodo uspešni v soboto v dvorani Leona Štuklja proti Unionu Olimpiji. Tudi za Slatinčane bo zadnje kolo, gostovanje v Domžalah, le formalnost, saj so si že zagotovili drugo mesto v Ligi za prvaka.

Srečanje je bilo ves čas izenačeno, odločitev o zmagovalcu pa je padla šele v zadnjih minutah. Krka je imela v zaključku dovolj razpoloženih igralcev, da je ubranila vodstvo 54:63 iz 37. minute. Najizkušenejši na parketu Dragiša Drobnjak je slabo minuto pred koncem zadel trojko za 68:63, Ronald Curry pa je s štirimi prostimi meti odločil zmagovalca.

Prvi strelec Krke je bil Sandi Čebular z 18 točkami, pri gostiteljih pa je Tadej Ferme dosegel 16 točk.

Polfinale, ki se igra na dve zmagi, se bo začel v soboto, 6. maja.

HOPSI POLZELA – Helios Suns 83:70 (16:30, 24:6, 29:17, 14:17)
Godler 16 (5 skokov), Ćup 12 in Vasilić po 12; Močnik 14 (6 podaj), Vončina 13, Atanacković 12.

UNION OLIMPIJA – Zlatorog 88:87 (24:24, 25:20, 17:21, 22:22)
Oliver (9 skokov in 5 podaj) in Jefferson (5 skokov) po 20, Hrovat 19; Špan 21 (7 podaj), Barič 19 (6 podaj), Rizvić 16 (10 skokov).