Drobnjak v zadnji sekundi pokopal Olimpijo, Krka porazila Hopse, Zlatorog boljši od Heliosa

V soboto se nadaljuje tekmovanje v Ligi Nova KBM za prvaka in obstanek. V Novem mestu je Krka premagala Hopse (76:64), Rogaška pa je doma s košem Dragiše Drobnjaka s 75:74 odpravila Olimpijo. Zlatorog je v Domžalah s 67:60 odpravil Helios Sunse.

Liga Nova KBM za prvaka, 2. krog, 25.3.
KRKA – Hopsi Polzela 76:64 (22:19, 21:15, 19:15, 14:15)
Rebec (6 skokov in 8 podaj) in Čebular po 16, Ritlop 10; Čup 13, Bukovič 11, Kosič 10.

Košarkarji iz Novega mesta so v ligi Nova KBM za prvaka zabeležili drugo zmago, Hopsi s Polzele pa so tudi drugo tekmo v zadnjih štirih dneh zapustili s sklonjenimi glavami.

Krka je bila boljša večino tekme in je zasluženo prišla do drugega para točk. To je njena deseta zaporedna zmaga v domačem prvenstvu v dvorani Leona Štuklja; edini poraz v tej sezoni je doživela konec oktobra oziroma pred petimi meseci proti Sixt Primorski.

Domači strateg Simon Petrov je imel dovolj razpoloženih igralcev, da je lahko nadzoroval potek dogodkov na parketu. Krka je dobila prve tri četrtine in imela pred zadnjimi desetimi minutami trinajst točk naskoka. Gostje so se v zadnji četrtini približali na 66:60, a ne za dolgo, saj sta dva prosta meta Žige Dimca (8 skokov) ter trojka Matica Rebca (met za 3 točke 3:7) rešili vprašanje zmagovalca.

Rebec je bil najkoristnejši igralec tekme – 16 točk (met iz igre 5:9), 8 podaj, 6 skokov, indeks 23, šestnajst točk je za domače dosegel še Sandi Čebular, pri Hopsih pa je bil prvi strelec Dejan Ćup s 13 točkami.

Liga Nova KBM za prvaka se bo nadaljevala že v sredo, 29. marca; Krka v gosteh pri Zlatorogu, Polzeljani pa doma z Rogaško.

ROGAŠKA – Union Olimpija 75:74 (27:18, 17:13, 13:22, 18:21)
(Ferme 18, Davis 14, Đuranović 13; Janković 26, Jefferson 16, Oliver 12)

ogaška je s košem 40-letnega Dragiše Drobnjaka v zadnji sekundi tekme končala zmagoviti niz Uniona Olimpije, ki je v Ligi Nova KBM nazadnje izgubila konec decembra, torej pred več kot tremi meseci. Slatinčani so tako prišli do druge zmage v Ligi za prvaka in so ob Krki edini neporaženi, Ljubljančani pa se tudi z drugega gostovanja v Rogaški Slatini v tej sezoni vračajo praznih rok.

Po suvereni zmagi v prvem krogu v Laškem so varovanci trenerja Damjana Novakovića tudi tokrat vodili večji del srečanja. V prvem polčasu z največ 14 točkami naskoka, v drugem pa s 50:35.

Zeleno-beli iz Ljubljane so se vrnili v igro pred zadnjimi desetimi minutami (57:53). Vodstvo so prevzeli z delnim izidom 10:1 (65:69), odločitev o zmagovalcu pa je padla tik ob izteku. Najboljši posameznik tekme Nikola Janković (26 točk, met iz igre 12:15, 10 skokov) je osem sekund pred koncem povedel goste v vodstvo, v zadnjem napadu oziroma sekundo in pol pred koncem pa je Dragiša Drobnjak (11 točk, 6 skokov) izpod koša zadel ob osebni napaki Brandona Jeffersona (16 točk).

Pri zmagovalcih je največ točk dosegel Tadej Ferme (18, 14 v prvem polčasu), 14 jih je prispeval Darwin Davis, 13 Dragan Đuranović (7 skokov), Taylor Johns pa se je izkazal z enajstimi podajami.

Rogaška bo naslednjo tekmo igrala 29. marca na Polzeli, Ljubljančani pa bodo isti dan gostili aktualne državne prvake iz Domžal.

Helios Suns – ZLATOROG LAŠKO 60:67 (18:14, 16:21, 4:16, 22:16)
Vončina 20, Atanacković 10 (7 skokov), Gorjanc 9; Tratnik 17 (9 skokov), Špan 15 (6 skokov), Barič 14.

Zlatorog je dosegel prvo zmago v ligi za prvaka Nova KBM. V Domžalah je zahvaljujoč odlični igri v tretji četrtini naredil ključno razliko in slavil s 67:60.

Laščani so zmagali, kljub še eni slabi predstavi izza črte, ki označuje met za tri točke. Njihov trojke na zadnjih treh tekmah: skupno 6:58. Vseeno je bilo to dovolj za dve točki, saj je imel tudi Helios svoje črne minute. Od vodstva 38:35 več kot sedem minut ni dosegel koša in se pred zadnjimi desetimi minutami znašel v zaostanku 38:51.

V sklepni četrtini so se Domžalčani sicer približali na 53:57, toda nato so znova padli v nekajminutni post, ki ga je Zlatorog izkoristil in odločil zmagovalca.

Pri gostih je nastopilo le osem igralcev, šest se jih je vpisalo med strelce, dvomestno številke pa so imeli Igor Tratnik (17 točk, 9 skokov), Jan Špan (15 točk), Nejc Barič (14 točk), Ramo Rizvić (10 točk) ter Miloš Miljković (10 skokov, 9 točk). Pri domačih je strelsko izstopal Luka Vončina (20 točk, trojke 4:5), pod obročema Tomaž Bolčina (10 skokov, 8 skokov), v organizaciji igre pa Jure Močnik (10 podaj).

V tretjem kolu (29. 3.) bo Helios Suns gostoval v Stožicah, Zlatorog pa bo v Treh lilijah gostil zasedbo Krke.