Krka poražena iz Francije

Rubrika: Eurocup

Krka po treh krogih drugega dela Fiba Cupa ostaja pri eni zmagi. Tokrat so oslabljeni Dolenjci izgubili proti Asvelu. Z 11 točkmai se je izkazal Luka Lapornik, eno manj je dosegel Erjon Kastrati.

Prihaja Partizan

V soboto Krka doma gosti Partizan, ki v 20. krogu prihaja v Novo mesto z Aleksandrom Džikićem in Edom Murićem.

Pokal Fiba Cup, drugi del, 3. krog, 12.1.
ASVEL – Krka 88:60 (29:19, 23:13, 16:18, 20:10)

Krka: Rebec 3 (4 skoki, 5 podaj), Tratnik 2, Ivanov 6, Rojc 2, Lalić 9 (4 skoki), Tomić 9, Dimec 2, Polutak 4, Lapornik 11, Ritplop 2, Kastrati 10 (4 skoki).

Od 1. sekunde

Krki se je zgodilo že videno v zadnjih tekmah – po treh minutah in sedmih točkah Davida Andersena (s končnih 22 točk je bil prvi strelec tekme) so domačini povedli 12:2. V 16. minuti je 17-kratni državni prvak Francije povedel za 20 točk (42:22). Razmerje moči na parketu se v nadaljevanju ni spremenilo.

1201_statistika_00

Trener Ivan Velić je igral brez poškodovanega Mirka Mulalića, dostojno minutažo sta dobila Erjon Kastrati in Imran Polutak, zaradi lažje poškodbe kolena je počival Stefan Sinovec.