Krka poražena iz Beograda

Košarkarji Krke se poraženi vračajo iz Beograda, kjer jih je s kar 78:60 porazil FMP. Poraz je za Dolenjce še toliko bolj boleč, ker jih je ugnal neposredni tekmec pri boju za obstanek. Ekipi imata po pet zmag, a je FMP mirnejši, saj ima dve medsebojni zmagi (61:70 je bilo v Novem mestu).

Pri Krki je Sandi Čebular dosegel 14 točk, po 10 Žiga Dimec in povratnik po poškodbi Marko Luković. V domači ekipi se je z 18 točkami izkazal Dragan Apić.

Liga ABA, 16. krog, 3.1.
FMP – Krka 78:60
Krka: Rebec 2, Curry 9, Kastrati 3, Rojc 4, Dimec 10, Čebular 14, Bunić 4, Elliott 4, Luković 10.

0:6

Dolenjci so obetavno začeli – 0:6, a je bil to tudi vse, kar so pokazali. Do konca prvega polčasa so domačini prevzeli pobudo in na odmor odšli z dvomestno prednostjo – 39:29.

Rojc in Čebular

V 22. minuti je trojko upanja za 39:34 zadel Čebular, v 27. in 28. minuti pa je koša priključka prispeval še Matej Rojc (46:41, 48:43). S 53:44 se je končala 3. četrtina.

Zadnji del so boljše začeli domačini, ki so povedli 61:48, prednosti pa niso več izpustili iz rok.

Manjkajo Rebčeve točke

V domači vrsti so vnovič manjkale točke Matica Rebca (le 2, 1/8 met iz igre, 0/6).

Krka je dosegla šest trojk (6/26, štiri je zadel Čebular, po eno pa Ron Curry in Erjon Kastrati), FMP je vknjižil le tri trojke (3/23).

V 17. krogu Krka doma v nedeljo, 8.1., ob 19. uri gosti Budućnost.