Krka poražena, blestela Šiško in Joksimovič

Novomeška Krka je doživela 8. poraz v Ligi ABA, v Zagrebu je bila Cibona prevelik zalogaj za Dolenjce, pri katerih je 15 točk prispeval Dominique Elliott.

V domači vrsti se je s 16 točkami izkazal Željko Šakić, z osebnim rekordom je navdušil Žan Mark Šiško (15 točk). Nekdanji igralec Krke Nebojša Joksimovič je bil s šestimi podajami prvi asistent tekme.

Krka je vnovič zaigrala brez Marka Lukovića, ki je bil v ekipi, na parket pa zavoljo poškodbe ni stopil.

Liga ABA, 13. krog, 11.12.
CIBONA – Krka 88:65 (23:18, 25:13, 20:19, 20:15)
Krka: Rebec 9, Curry 13, Kastrati 2, Rojc 2, Dimec 8, Čebular 12, Polutak 4, Elliott 15

Krka se je vnovič zatekla k metu za tri točke, a pri tem ni blestela (5/21), precej boljše se je pri metu z razdalje znašla Cibona (10/26 za 3 točke). Cibona je bila suverena tudi pri skoku, ki ga je dobila s kar 32:18!

Zagrebčani so si prednost nabrali v 2. četrtini, ko so naredili serijo 15:0 in z 28:24 pobegnili na za Krko neulovljivih 43:24.

Krka je prišla v 26. minuti na -13 (60:47), a je potem napad gostov hitro obranil Marin Rozić (s trojko), dve točki pa je dodal še Šiško.

Slovenca v Ligi ABA:
Žan Mark Šiško (Cibona) – 16 minut, 15 točk (3/3 za 3, 3/3 za 2), 1 skok, 2 podaji