Košarkarji Krke so še drugič v tej sezoni priznali premoč Sutjeski. Nocoj so jih Črnogorci ugnali s 87:81, Sutjeska pa je slavila po podaljšku. Ive Ivanov je prispeval 21 točk, eno manj je za domačine dodal Nikola Pavličević.

Ekipi nista nastopili v popolnih zasedbah – v domači ekipi je manjkal Nikola Vranješ, pri gostih pa Stefan Sinovec.

Polovico zmag proti Krki in Olimpiji

Sutjeska ima sedaj po 23 krogih 8 zmag in 5 porazov, Krka pa zmago več. A slabše medsebojno razmerje, ker so novinci v ligi dvakrat ugnali Krko (identično jim je uspelo tudi proti Olimpiji). Drugače povedano – Krka in Olimpija sta krivi za polovico zmag novinca v ligi.

Liga ABA, 23. krog, 6.2.
SUTJESKA – Krka 87:81* (29:22, 24:14, 11:10, 11:29, 12:6)
Krka: Rebec 12 (6 podaj), Ivanov 21 (8 skokov), Rojc 7, Lalić 9 (8 skokov), Tomić 7, Mulalić 9, Lalić 16 (7 skokov, 4 ukr. žoge)

0602_krka
Statistična primerjava (foto: Kosarka.si)

Videopovzetek tekme v Nikšiću:

-20 in -16

Krka je v prvem polčasu vnovič igrala slabo (v 21. minuti je bilo celo 56:36), dostojno imenu in trofejni preteklosti so Dolenjci zaigrali le v zadnji četrtini, ki so jo začeli z zaostankom 16 točk (64:48). Gremo po vrsti – pri minuti odmora pri 64:53 je trener Vladimir Anzulović terjal akcijo za Mirka Mulalića, a Mirko ni bil pri metu (2/11 nocoj za 3).

Laserji v dvorani

Zato pa je Luka Lapornik ukradel žogo in zadel za 68:55, za nameček pa je bil uspešen še pri dodatnem prostem metu. Zmedel ga ni nit laser, s katerimi so domači navijači nagajali gostom. Sodniki so to opazili, uradni napovedovalec pa je pozval gledalce, naj tega ne uporabljajo več.

Izvrstni Ivanov

Krkin agresivni presing je zmedel Črnogorce, ki so bili zmedeni tudi pri prostih metih (kar 17 so jih zgrešili!). Zato pa so blesteli pri skoku v napadu, kjer je Krka slabo zapirala. Na srečo v rednem delu to ni bilo usodno za krkaše. Ive Ivanov je zadel za 67:61, potem pa podelil še blokado na drugi strani. Igor Jovović je vzel minuto odmora. Svoje igralce je skušal okužiti s svojo mirnostjo. Povsem mu ni uspelo.

Rebec hotel najboljše

Sledili so trije rafali Matica Rebca, ki je s trojkami za 69:67, 71:70 in 71:73 poskrbel za veselje na Krkini klopi. Krka je povedla 73:75, pri 74:75 je Rebec pretiraval, saj je skušal zadeti z 11 metrov, a žoga ni šla do obroča. Po nesporazumu Rebec&Lapornik je šla žoga v naslednjem napadu v avt, Rebec pa je imel v rokah tudi zadnji napad na tekmi. V akciji „1:1“ je skušal z metom z razdalje, a ni zadel.

V podaljšku se je v domačo korist prelomilo po trojki Nikole Pavličevića za 83:79, Krka je na drugi strani zgrešila (Mulalić in Rebec), gostitelji pa gostom niso več dali možnosti, da bi prišli do zmage.