Krka nadaljuje z razprodajo ugleda – Tajfun slavil v Novem mestu!

Košarkarji Tajfuna nadaljujejo niz neporaženosti v Ligi Telemach. Na gostovanju v Novem mestu so najprej s črte prostih metov izsilili podaljšek, v njem pa bili suvereno boljši od Krke. Državni prvaki so klonili z 61:69.

Krkaši so sicer nastopili brez nosilcev igre Malcolma Armsteada, Jasmina Hukića in Chrisa Bookerja.

V Novem mestu so bili gledalci priča košarkarski poslastici. Dvorana Leona Štuklja, sicer dom aktualnih državnih prvakov, je pozdravila vodilno moštvo Lige Telemach. Tajfun je do te tekme odigral osem srečanj in prav vse dobil, nič drugače pa ni bilo niti na tokratnem dvoboju. Krka se je morala ob tekmi manj sprijazniti s četrtim porazom.

Zakaj so košarkarji Tajfuna upravičeno prvo moštvo lestvice, so varovanci Dejana Mihevca pokazali že od prve minute naprej. Prepričljivo so dobili prvo četrtino, ob polčasu vodili za štiri točke. Ta je po treh četrtinah narasla že na pet točk in ko se je že zdelo, da Krka ne bo znala odgovoriti na napad gostov, so se Novomeščani le prebudili, na strani Tajfuna pa so nastopile črne minute. Te so bile voda na mlin državnim prvakom, ki so prednost gostov izenačili in bili pred koncem rednega dela celo v boljšem položaju.

Po prostem metu Mirka Mulalića so povedli s 56:54, nato pa je slabi dve sekundi pred koncem Alexis Wangmene napravil osebno napako nad Ceolo Clarkom, ki je poskušal z metom za tri točke. Ameriški branilec je po prvem zgrešenem prostem metu izsilil podaljšek (56:56), saj Mulalić na drugi strani ni zadel meta za tri točke ob sireni.

V dodatnih petih minutah so gostje po zaslugi Domna Bratoža, Emirja Zimiča in Ceole Clarka prevzeli pobudo ter vknjižili še deveto zmago v sezoni. Pri domačih je bil s 15 točkami najboljši Mirko Mulalić, Ceola Clark jih je za Tajfun dosegel 16.