Krka na krilih Čebularja boljši tudi Hopsov

Krka je na uvodnem srečanju sedmega kola Lige Nova KBM premagala ekipo Hopsov s Polzele z rezultatom 83:80. Novomeščani so prekinili niz štirih zaporednih zmag Polzeljanov in se na lestvici izenačili z današnjim nasprotnikom. Preostala srečanja sedmega kola bodo na sporedu v petek, soboto in nedeljo.

KRKA

Zanimiva in izenačena tekma je epilog doživela v zadnjih minutah, junak novomeške zmage pa je bil prvi strelec tekme Sandi Čebular, ki je v zadnjih sto sekundah dosegel devet od svojih devetnajstih točk.

Krka se je do svoje najvišje prednosti dokopala v 34. minuti pri izidu 72:64. A gostje so v naslednjih treh minutah in pol naredili delni izid 9:0 ter povedli s 73:72. Čebular je stvari v svoje roke vzel minuto in 40 sekund pred koncem. S košem in trojko je Krko povedel v vodstvo 79:75, s štirimi natančnimi prostimi meti v zadnji minuti pa Hopsom ni dovolil nove zmage.

Čebular, ki je za dve točki metal 5:8, trojke pa 3:4, je zbral še pet skokov in štiri podaje. Na drugi strani je Uroš Godler dosegel 18 točk, Dejan Čup 16 in Alen Hodžić 14.

V naslednjem kolu bo Krka gostovala v Portorožu (23. 11.), Hopsi pa se bodo 28. novembra v Šentjurju pomerili s Tajfunom.

Liga Nova KBM, 7. krog, 16.11.
KRKA – Hopsi 83:80 (15:17, 24:19, 23:22, 21:22)
(Čebular 19 (5 skokov), Rebec 12 (5 skokov, 7 podaj), Ritlop 10; Godler 18 (6 skokov), Čup 16, Hodžić 14 (6 skokov))

Dejan Mihevc, trener Krke:
Zavedali smo se, da bo tekma s Hopsi težka. Imeli smo več možnosti prelomiti tekmo, a nam to do konca ni uspelo. Na koncu smo le zmagali, za kar si moji fantje zaslužijo čestitke.”

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
“Zaradi neupoštevanja dogovorov smo nesrečno izgubili. Škoda, da se nam je zmaga izmuznila iz rok. Vesel sem, da so igralci pokazali, da se lahko kosajo z najboljšo ekipo v ligi.”