Krka melje dalje: po Cedeviti “padel” še Mega Leks

Krka je v 8. krogu Lige ABA v gosteh v Sremski Mitrovici s 96:95 porazila Mega Leks. Po 23 točk sta k zmagi prispevala Marko Luković in Matic Rebec, po 17 pa Sandi Čebular in Dominque Elliott.

Brez Dimca

Novomeščani so zmagali brez pomoči poškodovanega Žige Dimca (težave s hrbtom). To je sploh prva zmaga Krke proti Mega Leksu v gosteh. Sicer pa je bil to sedmi medsebojni obračun ekip – s 4:3 v zmagah še vedno vodi srbski klub.

Čančar v 1. peterki

Jovan Novak je za poražence dosegel 27 točk (trojke 7/14), Vlatko Čančar pa je tekmo začel v prvi peterki (16 minut, 4 točke, 2 skoka, 5 podaj).

Liga ABA, 8. krog, 5.11.
Mega Leks – KRKA 95:96 (17:26, 33:18, 25:32, 20:20)
Krka: Rebec 23, Curry 10, Kastrati 2, Rojc 2, Čebular 17, Ritlop 2, Elliott 17, Luković 23.

krka mega

Predober začetek

Krka je začela svojo 7. tekmo v regionalni ligi (z Olimpijo ima tekmo manj kot konkurenca) podjetno. Ko se domačini še zavedli niso, je bilo že 2:15! Blestel je Marko Luković, ki je od dosegel 13 od uvodnih 15 točk krkašev. S 17:26 se je končala prva, s 50:46 pa druga četrtina. Gostitelji so se v nadaljevanju zbrali in dobili drugih deset minut s kar 33:18.

Kar 31 trojk

Novomeščani so dobili preveč točk v prvih 20 minutah, a sta obe ekipi nadaljevali v tem tempu. Že sam podatek o zadetih trojkah pove vse – Mega Leks je dosegel 17 trojk (36 metov), Krka 14 (28 metov; po petkrat zadela Luković in Rebec).

Prebujeni Čebular

Pri Krki se je razigral še Sandi Čebular (vse točke je dosegel v 2. polčasu, od tega dve super pomembni trojki v 22. in 23. minuti).

Krka je Mega Leks ujela na 58:58, potem pa ušla na 58:63.

Ko +5 ni dovolj

V 35. minuti pa so gostitelji povedli 86:81. Dva prosta meta je zadel Matic Rebec, po skoku Čebularja pa je Rebec s trojko rezultat poravnal na 86:86. Z novo trojko Rebca pa je Krka povedla 88:89, dve točki je dodal Jure Ritlop, vodstva pa Dolenjci niso več dali iz rok.

Mojstri končnic

To je bila tretja zaporedna tesna zmaga Krke v Ligi ABA. Po Cedeviti (82:83) in Zadru (80:79) so zdaj porazili še Mega Leks (95:96).