Krka klonila po podaljšku, Mega zrela za poraz

Košarkarji Krke so v 12. krogu doživeli poraz. Po podaljšku jih je s 84:77 ugnala Mega Vizura. Pred 1500 gledalci se je v dresu Dolenjcev izkazal Jure Lalić (20 točk), z vsestransko igro pa je navdušil Stefan Sinovec (16 točk, 11 skokov, 7 podaj).

Liga ABA, 12. krog, 28.11.
MEGA VIZURA – Krka 84:77 (16:26, 28:14, 14:19, 13:12, 13:6)
Krka: Ivanov 10, Sinovec 16 (11 skokov, 7 podaj), Rojc 6, Lalić 20 (6 skokov), Katnić 7, Mulalić 11, Lapornik 7.

V 38. minuti so imeli Krkaši pri vodstvu 64:68 napad, a so vse štiri poizkuse zapravili. Gostje pač ne – s prostima metoma Nikole Ivanovića so izenačili na 68:68. Krka je vodila še 68:69, kapetan Matej Rojc pa je postavil končni izid rednega dela – 71:71. Ivanovićev met za tri točke je zgrešil Krkin obroč, zato so bili na vrsti podaljški.

Dolenjci so dobro začeli zadnjih pet minut tekme, povedli so 71:74, imeli napad, a nespametno izgubili žogo, do konca so dosegli še tri točke, domačini pa kar 13. Krka je izgubila preveč žog (21), slabo pa je metala za tri točke (6/32).

Gostje so odšli v Sremsko Mitrovico brez Ivana Velića (ekipo je vodil Vladimir Anzulović), ki je tokrat manjkal na klopi Krke zavoljo osebnih razlogov.