Krka izenačila, v nedeljo premajhna dvorana v Novem mestu za vse!

V torek se je nadaljeval finale Lige Nova KBM med Petrolom Olimpijo in Krko. Tekmo v Novem mestu so po napeti končnici z 80:78 dobili košarkarji Krke, ki so tako izid v zmagah v finalni seriji izenačili na 1:1. Tretja tekma bo na sporedu v petek, četrto srečanje se bo odvilo 27. maja, morebitna peta tekma pa dva dni kasneje.

Liga Nova KBM, finale, 2. tekma, 22.5.
KRKA – Petrol Olimpija 80:78 (22:23, 17:24, 18:16, 23:15) [1:1]
Dimec 17 (8 skokov), Marinelli (5 podaj) in Jošilo (10 skokov) po 15; Špan 15 (7 podaj), Oliver 14 (7 skokov), Morgan 11.

Košarkarji Krke so izid v finalni seriji Lige Nova KBM, ki se igra na tri zmage, izenačili na 1:1. Drugo tekmo pred domačimi gledalci v dvorani Leona Štuklja so po razburljivi končnici dobili z 80:78.

Tretja tekma bo v petek ob 18. uri v Tivoliju, četrta pa v nedeljo ob 20. uri znova v Novem mestu.

Ljubljančani se potegujejo za sedemnajsti naslov državnih prvakov, drugega zaporednega, Krka pa za osmega.

Za razliko od prvega srečanja v soboto v Stožicah, ki se je končal z enaindvajsetimi točkami razlike, je bil drugi obračun neprimerno bolj izenačen. Krka je odlično odigrala zadnjo četrtino in v dramatični končnici zasluženo prišla do zmage, sicer šele druge v sedmih obračunih z Ljubljančani v tej sezoni in prve pred domačimi gledalci.

Petrol Olimpija je dobro odigrala prvi polčas, v katerem si je priigrala 14 točk prednosti (40:26), Krki pa je pripadel drugi del, predvsem zadnja četrtina, v kateri so njeni igralci pokazali več agresivnosti in volje do uspeha.

Gostitelji so se v vodstvo prebili v 36. minuti po dveh prostih metih Domna Bratoža (71:70) in vodstva do konca niso izpustili iz rok. Jan Špan in Devin Oliver sta s trojkami goste držala na točki zaostanka (74:73, 79:78), v zadnjem napadu Petrol Olimpije pri zgolj točki razlike pa je na koš pet sekund pred koncem premalo natančno vrgel Jordan Morgan.

Krka, ki je na prvi tekmi izgubila skok s 33:50, je tokrat izenačila bitko pod obročema (37:37), odločilne pa so bile izgubljene žoge Petrola Olimpije, kar štirinajst v drugem polčasu. Izstopala sta Gregor Hrovat s petimi izgubljenimi žogami in Domen Lorbek s štirimi. Oba sta vse izgubila v drugem polčasu.

Krka je igrala zgolj z devetimi igralci, med temi pa so štirje dosegli 14 ali več točk. Žiga Dimec jih je zbral 17 (8 skokov), po 15 sta jih prispevala Marko Jošilo (10 skokov) in Paolo Marinelli, 14 pa Dino Cinac (6 skokov). Na drugi strani je Zoran Martić v igro poslal vseh dvanajst igralcev – deset se jih je med strelce vpisalo že v prvem polčasu, izstopala pa sta Jan Špan s 15 točkami (7 podaj) in Devin Oliver s 14 točkami in sedmimi skoki.