Krka in Šenčur suvereno

Z dvema petkovima obračunoma se je nadaljevalo 13. kolo Lige Nova KBM. V Podčetrtku je do desete zmage v sezoni prišla novomeška Krka, košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe pa so visoko premagali Portorož. Preostali trije obračuni bodo na sporedu v soboto in v nedeljo.

Liga Nova KBM, 13. krog, 6.1.
Terme Olimia Podčetrtek – KRKA 67:79 (25:18, 16:26, 10:18, 16:17)
Strnad 15, Julević 14 (10 skokov), Žvan 12; Luković (7 skokov) in Rebec po 18, Curry 15.

Novomeški košarkarji so upravičili vlogo favorita in vknjižili deseto zmago v Ligi Nova KBM, medtem ko osmoljenci današnjega dvoboja ostajajo v spodnjem delu lestvice z eno zmago na dvanajstih odigranih tekmah.

Gostitelji so dobro odprli tekmo in v prvi četrtini presenetili favorizirane goste. Ob koncu prve četrtine so si priigrali sedem točk naskoka (25:18), v nadaljevanju tekme pa niso več zdržali vse večjega pritiska varovancev gostujočega trenerja Dejana Mihevca. Ti so počasi prevzeli nadzor in v 13. minuti povedli z 28:27, slabe tri minute pred odhodom na polčas pa prednost povišali na 41:35.

Novomeščani so vse dvome o zmagi razrešili v drugi polovici tekme, ko so imeli vse vajeti igre v svojih rokah. Domači košarkarji so sicer dobre štiri minute pred koncem znižali na 62:66, v končnici pa niso zmogli resneje ogroziti Novomeščanov. V dolenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Marko Luković in Matic Rebec, oba sta dosegla po 18 točk. V domači zasedbi je Nejc Strnad dosegel 15, Mensud Julević pa je 14 točkam dodal še deset skokov.

Terme Olimia Podčetrtek bo v sredo, 11. januarja, v zaostali tekmi 10. kroga gostila LTH Castings, Krka pa bo 13. januarja prav tako gostila zasedbo iz Škofje Loke.

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA – Portorož 88:54 (23:19, 26:15, 20:9, 19:11)
Pajić 19 (6 skokov), Hadžifejović (10 skokov) in Martinčič po 14; Rogelja 12, Cvetičanin 11, Škerbec 10.

Košarkarji Šenčurja in Portoroža so bili pred začetkom tekme skorajda sosedje na lestvici (8. in 10. mesto), a razmerje zmag je jasno kazalo, kdo je favorit. Domača ekipa je lovila peto v sezoni, gostje šele drugo.

Na koncu je Šenčur brez večjih težav upravičil status favorita. Le v uvodni četrtini je bil dvoboj kolikor toliko izenačen, pozneje pa so domači košarkarji v vsaki četrtini še nekaj dodali in na koncu zanesljivo prišli do novih dveh točk. Portorož je bil še blizu pri 30:35 sredi druge četrtine, potem pa so domači stopili na plin in v naslednjih treh minutah je po delnem izidu 12:0 za Šenčur že kazalo, v katero smero bo šla tekma. Še en podoben mrk so imeli gostje sredi tretjega dela, ko se je njihov zaostanek s 36:49 povečal na 36:59.

Domači so si takrat že lahko privoščili tudi malo manj oster ritem, vseeno pa pazili, da razlika ni padla in po 30 minutah je bila že +26 (69:43). Zadnja četrtina je bila tako bolj formalnost, domači pa so tekmo končali pri 88 točkah in najvišji prednosti 34 točk. Najbolj razpoloženi košarkarji v moštvu Šenčurja so bili Marko Pajić z 19 točkami in šestimi skoki ter Nejc Martinčič in Sead Hadžifejzović s po 14 točkami. Pri poraženih Portorožanih je Andraž Rogelja dosegel 12 točk, Aleks Cvetičanin jih je dodal 11.

V naslednjem kolu bodo košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe igrali v gosteh pri Helios Suns (14. januar), Portorož pa bo že 11. januarja gostil Union Olimpijo.