Krka in Mihevc pustila Tajfun na -30

Košarkarji Krke so v 17. krogu Lige Nova KBM doma visoko s kar 67:37 odpravili Tajfuna. Žiga Dimec je tekmo sklenil pri 13 točkah in 14 skokih, Erjon Kastrati je prispeval točko manj.

Liga Nova KBM, 17. kolo:
KRKA – Tajfun 67:37 (18:7, 14:7, 12:14, 23:9)
Dimec 13 (14 skokov), Kastrati 12; Grant 14, Miković 8

Krkaši so brez težav vknjižili štirinajsto zmago v tej sezoni. Pred domačimi gledalci so zelo dobro odprli tekmo, z delnim izidom 9:0 pa so tekmecu dali jasno vedeti, da bodo naredili vse, da točke ostanejo doma. Vodilna ekipa prvenstva je močan tempo diktirala tudi v nadaljevanju in imela ob polčasu že skoraj dvajset točk prednosti (32:14).

V drugem polčasu so Novomeščani držali vajeti igre v svojih rokah in še naprej nadzirali potek tekme, še posebej učinkoviti pa so bili v zadnji četrtini, ki so jo dobili s štirinajstimi točkami razlike.

Najboljši posameznik dolenjske zasedbe je bil Žiga Dimec, ki je zbral 13 točk in kar 14 skokov, v dresu Tajfuna je Malcolm Grant dosegel 14 točk.

Tajfun se bo na zaostali tekmi 12. kroga prihodnjič meril že v soboto, ko doma gosti Helios Suns, Krka pa prihodnjo sredo, 8. februarja, potuje na Polzelo k Hopsom.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Dejan Mihevc, Krka:
Čestitam svojim fantom. Če rečem, vsaka jim čast, nisem rekel nič narobe. Odigrali smo čvrsto obrambo, kar nam je bil tudi cilj za današnjo tekmo, in fantje so opravili svojo nalogo. Sedaj smo z eno nogo že izpolnili prvi cilj, uvrstitev v ligo za prvaka in gremo tako naprej.”

Jurica Golemac, Tajfun:
“Če se izrazim nekoliko metaforično, je bila od začetka tekme na parketu samo ena ekipa. Mi nikakor nismo bili pravi, tekmeci so bili precej boljši. Smo v nizu slabih rezultatov, v prihodnjem obdobju moramo trdno trenirati, da znova pridemo na pravo pot.”