Krka ima novega trenerja

Po končani sezoni, v kateri so osvojili pokal Spar, prišli v drugi krog Evropskega pokala, si s prvim mestom v Ligi za prvaka zagotovili igranje v mednarodni ABA ligi v naslednji sezoni in potem v polfinalu zaključili letošnje državno prvenstvo, so se v KK Krka odločili, da vodenje članske ekipe zaupajo mlademu in uspešnemu slovenskemu trenerju Dejanu Mihevcu.

V minuli sezoni je Novomeščane sprva vodil Ivan Velić, potem ga je nadomestil Vladimir Anzulović.

Tudi prvak

38-letni Mihevc prihaja iz Šentjurja, kjer je zadnji dve sezoni vodil ekipo tamkajšnjega prvoligaša Tajfuna in v sezoni 2014-2015 z njo osvojil naslov državnega prvaka in slovenski Superpokal.

V Angliji

Rojen Šentjurčan je trenersko pot začel v mlajših selekcijah domačega kluba in kot pomočnik več  trenerjem članske ekipe. Kariero je nadaljeval pri Košarkarski zvezi Slovenije kot vodja reprezentanc mlajših starostnih kategorij in selektor kadetske reprezentance. Deloval je tudi v Angliji, kjer je vodil ekipo London Leopards in z njo osvojil naslov državnega in pokalnega zmagovalca in bil imenovan za trenerja leta v Diviziji 1.

Po vrnitvi je v sezoni 2013/14 vodil ekipo Grosuplja in se z njo uvrstil v četrtfinale prvenstva Slovenije.

“V klubu verjamemo, da so Mihevc in ekipa pomočnikov, ki si jo bo izbral, nosilci napovedanih sprememb, se pravi prevetritve članske ekipe in postopnega vključevanja domačih igralcev v prvo ekipo Krke,” so zapisali v KK Krka.